Е Вести

Над 15 илјади граѓани маршираа попладнево од Владата на Република Македонија до Законоданиот дом. Маршот кој не беше поддржан од ниту една политичка партија, ...
сите 74 | | | прочитана: 206 | веќе видена

Воодушевен сум од одзивот на денешниот марш. Мислев дека ќе бидеме неколку пати помалку. Многу позитивно сме изненадени од одзивот на луѓе. Голем дел од нив ...
сите 20 | | | веќе видена

Професорката Билјана Ванковска потврди дека сето она што Курир го пишува изминативе денови е вистина. Ванковска подетално објанува што се случувало за време на ...
сите 10 | | | веќе видена

Околу десетина илјади граѓани присуствуваат на маршот на граѓанската иницијатива за Заедничка Македонија. Собирот е масовен и по збирното место пред Владата, ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонската пијанистка и внука на Крсте Петков Мисирков, Eлена Mисиркова денеска од името на Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија упати порака за ...
сите 33 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија денеска ги повика граѓаните на мирен протест пред Владата во 17-часот. Тие денеска на прес конференција ...
сите 39 | | | веќе видена

Граѓаните и бизнис заедницата од денеска можат да имаат увид во урбанистичките планови на целата територија на државата преку геопроталот на Агенцијата за ...
сите 19 | | | веќе видена

Радмила од која јахта го пишуваше твојот фејсбук статус ? Дали уште мислите дека ќе ги возите граѓаните на филмот што го вртевте во 90 – те. Народот веќе не е ...
сите 6 | | | веќе видена

Мислам дека во врска со црквата и со државата и со името има едно влијание, едно сценарио кое е поголемо и е на меѓународен план, изјави во „Око“ на Телевизија ...
сите 20 | | | веќе видена

Црвената линија ја поминавте. Црвено- жолтата, не! Под овој слоган за вечерва во 17 часот пред Владата се најавува граѓански собир и кревање на гласот, за како ...
сите 89 | | | веќе видена

Господине Хан, пред само десет дена во Скопје јавно кажавте дека нема да се мешате, а сега објавувате на твитер дека Претседателот Иванов треба да го даде ...
сите 125 | | | веќе видена

Син ми вознемирен ми се јави пред 2 минути од странство и ме прашува: Мамо вистина сте ја продале Македонија? пишува во својот статус на Фејсбук пратеничката ...
сите 16 | | | веќе видена

Штабовите на ВМРО-ДПМНЕ синоќа беа претесни за да ги соберат членовите, поддржувачите и симпатизерите на партијата по насоката на централаза одржување на ...
| | веќе видена

Тој потенцираше дека тоа не значи формирање на нова влада, односно не значи дека ДУИ ќе коалицира со СДСМ. ДУИ ќе му ги даде потписите на СДСМ, а за коалиција ...
сите 44 | | | веќе видена

Преполни се штабовите на ВМРО-ДПМНЕ вечерва, по насоката на централата на партијата за одржување на состаноци на општински комитети. Предвидените состаноци ...
сите 13 | | | веќе видена

next