Економски

Портпаролот на Владата во Берлин Штефан Зајберт денеска на редовна прес-конференција изјави дека германската канцеларка Ангела Меркел со интерес го прочитала ...
сите 79 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација денеска од 17:45 часот на ракометниот Мундијал ја очекува натпревар со Словенија, селекција против која многу натпревари, ...
сите 28 | | | веќе видена

Акциите на германските автопроизводители Бе-Ем-Ве, „Дајмлер“ и „Фолксаваген“ денеска доживеаа пад на берзите, откако американскиот претседател Доналд Трамп ...
сите 6 | | | веќе видена

Директорката на Управата за јавни приходи, Анастасија Илиеска, во интервју за Вест вели дека наплатата на даноците изнесува 99,47 отсто. Но, целта на УЈП е да ...
сите 6 | | | веќе видена

Компанијата КРОМБЕРГ и Шуберт Македонија Дооел вработува на 4 различни позиции. Еве ги линковите до четирите огласи.Инженер за оптимизација на работни ...
сите 70 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Наместо конструктивни проекти и мерки за како да се унапреди животот на граѓаните во било кој поглед, јавноста повторно е сведок на најрaзновидните планови на ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ со години наназад ветуваат исти лаги во здравството. Така беше и во 2002 година, а кога имаа можност да направат нешто за здравството и здравствениот ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита истакнува дека земјата сака да влезе во ЕУ и НАТО и го ...
сите 57 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва им ја честиташе новата победа на македонските ракометари по триумфот над Ангола од 31:22.-Честитки за новата ...
сите 30 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во Каиро имаше средба со претседателот на Арапската Република Египет, Абдел Фатах Ал–Сиси на која било ...
сите 81 | | | веќе видена

Земјоделците во Грција сооопштија дека на 23 јануари ќе почнат со протести, што значи дека се очекуваат блокади на патиштата, вклучувајќи ги и граничните ...
сите 7 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот по интервенција на ...
сите 346 | | | веќе видена

next