Економски

Оптималното искористување на ресурсите и на енергијата во домовите и работните средини веќе не е луксуз и привилегија, туку услов што треба да обезбеди подобра ...
сите 22 | | | веќе видена

Осумдесет и шест проценти од 205 менаџери од Република Македонија сметаат дека одржливоста во организациите е нов концепт на кој не му е дадено големо внимание ...
сите 3 | | | веќе видена

Проблемите со кои се соочуваат бизнисмените од Охридско-струшкиот регион, како и приоритетите и изнаоѓањето решенија за подобрување на бизнис-климата и ...
сите 15 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) ја објави листата на 12 најопасни бактерии за луѓето, наведувајќи дека лекарите брзо ги губат опциите за лекување.На ...
сите 3 | | | веќе видена

Германскиот институт за светска економија предупредува дека „Грција веќе тешко се спасува“, истакнувајќи дека земјата ги губи последните „сојузници“ во ...
сите 5 | | | веќе видена

По одржувањето на предвремените парламентарни избори во Бугарија, можно е да стане збор за рестартирање на проектот за изградба на гасоводот „Јужен поток“, ...
| | веќе видена

Група од седум американски конгресмени испратија писмо до американската Канцеларија за oдговорност на Владата (ГАО) во кое бараат да се поведат ревизија и ...
сите 58 | | | веќе видена

Убедливото гласање за Резолуцијата за Република Македонија на денешниот состанок на Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент (АФЕТ) е израз на ...
сите 72 | | | веќе видена

„Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – декември 2016 година, покажуваат неревидираниот единечен и неревидираниот ...
сите 40 | | | веќе видена

Над 15 илјади граѓани маршираа попладнево од Владата на Република Македонија до Законоданиот дом. Маршот кој не беше поддржан од ниту една политичка партија, ...
сите 92 | | | веќе видена

next