Во рамки на 52-от Меѓународен театарски фестивал „Војдан Чернодрински“, во Домот на културата „Марко Цепенков“ денеска, 12 јуни, беше промовирана книгата ...
сите 65 | | | веќе видена

Друштвото на писателите на Македонија на 14 јуни (среда), во 12 часот, ќе одржи промоција на романот „Зелениот капут“ од познатата македонска писателка Славица ...
сите 4 | | | веќе видена

Во рамки на манифестацијата „Рацинови средби“ беше промовирана стихозбирката „Тело одречено од пливање“ на Митко Апостолов... Еден од промоторите Даница ...
сите 8 | | | веќе видена

Кумановскиот театар со претставата „Хај Фај“ ќе настапи на 52-то издание на Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп кој се одржува од 9 ...
сите 50 | | | веќе видена

Издавачката куќа „Феникс“ и Фондацијата „Македонија презент“ од Скопје во ноември ќе организираат прв меѓународен фестивал на книжевноста за деца и млади ...
сите 31 | | | веќе видена

next