Филмот „Златната петорка“ во режија на Горан Тренчовски е прогласен за најдобар долгометражен филм на фестивалот на Југоисточна Европа во Париз и ја доби ...
сите 5 | | | веќе видена

Друштвото на писателите на Македонија и оваа година ќе му оддаде почит на големиот македонски поет Кочо Рацин, основоположник на современата македонска ...
сите 22 | | | веќе видена

Играниот филм „Златната петорка“ во присуство на режисерот Горан Тренчовски го отвори седмото издание на фестивалот на кинематографиите на Југоисточна Европа ...
сите 22 | | | веќе видена

next