„Понекогаш Тие“ е насловена изложбата на скулптури на гевгелиската уметница Гордана Хаџи-Николова Малашев што од 30 мај до 7 јуни ќе се одржи во Музејот на ...
сите 16 | | | веќе видена

Во Серуската државна библиотека во Москва во саботата, 27 мај, беше отворен Фестивал на словенските култури во рамки на Деновите на словенската писменост кои ...
сите 28 | | | веќе видена

Во рамките на големата светска турнеја „57th & 9th“ по повод истоимениот албум, на 15-ти октомври во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, концерт ќе одржи ...
сите 64 | | | веќе видена

next