„Библиотеката на тркала“, активност на Фондацијата за образовни и културни иницијативи „Чекор по чекор“ ќе се придружи на три локации кои организацијата ...
сите 16 | | | веќе видена

На Факултетот за ликовни уметности – Сули ан, во рамки на манифестацијата „Скопско лето“ вечер ќе има вонредна проекција на филмот „Јавачи на коњи“, во режија ...
сите 10 | | | веќе видена

Осмиот ден од годинешното издание на Фестивалот „Охридско лето“ резервиран за целовечерен концерт на Здружението на џез-музичари „Биг Бенд“ и слободни уметници ...
сите 52 | | | веќе видена

Поради неповолните временски услови театарската претстава „Име“ на НУ „Театар Комедија“ закажана за вечерва (вторник, 17.06) на програмата на „Охридско лето“, ...
сите 36 | | | веќе видена

next