Од 3 до 13 јуни под мотото „Создаваме на светов убавина“ ќе се одржува четвртиот Меѓународен театарски фестивал „МНТ Фест“ во организација на Македонскиот ...
сите 52 | | | веќе видена

Во рамки на 53-от Драмски аматерски фестивал (ДАФ) кој се одржува во Кочани, љубителите на театарската уметност вчеравечер, 30 мај, имаа можност да проследат ...
сите 21 | | | веќе видена

Заменик-министерот за култура Драган Недељковиќ и амбасадорот на Руската Федерација во Република Македонија Олег Шчербак потпишаа Протокол меѓу министерствата ...
сите 15 | | | веќе видена

Со одлука на меѓународното жири на ликовни педагози, годинава за најдобар учесник на ликовниот фестивал во Битола е прогласен Поламат Самидар од Тајланд, а ...
сите 3 | | | веќе видена

Културно Уметнички Работници, ќе бидат дел од второто издание на Фестивалот за музички документарен филм „Dok'N'Ritam“, кој од 1 до 4 јули ќе се одржи во Домот ...
сите 49 | | | веќе видена

next