Членовите на мониторинг-мисијата на УНЕСКО во изминатите денови имале средби со претставници од надлежните институции во насока на извршување увид во ...
сите 20 | | | веќе видена

Четириесеттите „Денови на македонска музика“ завршуваат вечерва, 13 април, со симфониски концерт на Македонската филхармонија. Солист ќе биде виолончелистот ...
сите 11 | | | веќе видена

next