Во спомен домот на „Браќата Миладиновци“ во Струга вчеравечер беа промовирани нова веб страница и промотивни материјали за музејот „Др. Никола Незлобински“, во ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонскиот виолинист Александар Иванов на 20 мај ќе свири во Софија со оркестарот на „Класик ФМ“ заедно со познатиот концерт мајстор на амстердамската ...
сите 7 | | | веќе видена

Tема на овогодинешното одбележување на 18 Мај – Меѓународниот ден на музеите e „Музеите и спорните истории – кажувајќи го неискажливото во музеите“... Темата ...
сите 29 | | | веќе видена

Не постои поголема гордост од онаа да бидеш дел од создавањето на една вредност која ќе биде запишана во македонската историја... да бидеш дел од создавањето ...
сите 98 | | | веќе видена

На програмата на јубилејните 45-ти „Мајски оперски вечери“, денеска, четврток (18 мај) во Македонската опера и балет со почеток во 20 часот е рециталот на ...
сите 33 | | | веќе видена

next