Биди Така

Актерот кој остана запаметен како еден од најдобрите кои некогаш го екранизирале Џејмс Бонд, почина на 89-годишна возраст. За смртта, јавноста дозна од ...
сите 48 | | | веќе видена

Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со големо задоволство го најавува објавувањето на книгата „Чернобилска молитва“ од белоруската нобеловка Светлана ...
сите 9 | | | веќе видена

Крвните матични клетки, кои ги произведува нашиот организам, за прв пат се создадени во лабораторија. Ова медицинско откритие, еден ден би можело да послужи за ...
сите 2 | | | веќе видена

next