Во организација на Здружението на овластени импортери на нови автомобили и со помош на маркетиншката агенција “Modus“, од 11-14 мај беше организиран салонот за ...
| | веќе видена

Hyundai, со новиот модел Kona, најавува влез во Б-сегментот на SUV возилата – нaјбрзо растечката автомобилска класа. На специјална презентација во матичната ...
сите 8 | | | веќе видена

Mercedes AMG оваа есен планира сериска продукција на 275 примеоци од моделот Project One кој со помош на мотор позајмен од F1 и потпомогнат од четири ...
сите 5 | | | веќе видена

Opel ја збогатува понудата на новата Insignia со караванска верзија која ќе поседува интегрален погон на сите тркала. Без разлика на деликатноста на моментот, ...
сите 3 | | | веќе видена

По американската и европската промоција, на 2017 Seul Motor Show, Kia премиерно ја прикажа првата спортска лимузина со погон на задната оска. Stinger директно ...
сите 3 | | | веќе видена

next