Разговараат две плавуши, па едната ја прашува другата: Слушнав си паднала на возачки градска?! Другата и одговара: „Па да…“. „Па, како?“ прашува ...
| | веќе видена

Вистинска драма се одвивала утрово десетина минути по полноќ на аеродромот Александар Велики, кога за пасошка контрола се пријавил 53-годишниот скопјанец И.Б. ...
сите 14 | | | веќе видена

Харпун или самострел е оружјето со кое било повредено едно бездомно куче во Струмица и кое целото во шок трчало по улиците додека половина од стрелата била ...
сите 4 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство поднело кривична пријава против скопјаните Ј.Џ. (21) и Г.Т. (26), поради сомнение ...
сите 32 | | | прочитана: 454 | веќе видена

Македонската полиција уапси и спроведе во затворот во Идризово или во Скопје повеќе лица кои за различни дела се осудени на одлежување казна затвор. СВР-Скопје ...
сите 10 | | | веќе видена

Во рамки на оперативната акција „Мрежа“ која се спроведува за сузбивање на уличното дилерство на дрога, откриена е криминална група составена од пет лица и тоа ...
сите 16 | | | прочитана: 630 | веќе видена

Првообвинетиот за настаните во Диво Насеље, се брани дека тој не бил организатор на упадот во Македонија, а главните организатори биле убиени од полицијата. ...
сите 47 | | | прочитана: 10781 | веќе видена