Медицинска забава / Скопски Фенери / Vol.7

НЕВООБИЧАЕНО РАЗЛИЧНИ!!! Медицинска забава во поинаков амбиент!!! Не забававуваат КОКИ & АЛЕКС со одлична храна и многу алкохол!!! Градска кафеана СКОПСКИ ...
 • Gradska Kafeana - Skopski Feneri, Skopje
 • 21:00:00 , 22 Фев, 2017 до 01:00:00 , 23 Фев, 2017
 • Macedonian Medical Students' Association (MMSA Macedonia)
 • 28 доаѓаат, 31 можеби
 • Kick-off | Награда за социјално претприемништво 2017

  Оваа година, наградата за социјално претприемништво по третпат ќе го разбуди претприемничкиот дух кај младите во Македонија. Имено, наградата за социјално ...
 • Public Room, Skopje
 • 12:00:00 , 22 Фев, 2017 до 14:00:00 , 22 Фев, 2017
 • Social Impact Award
 • 18 доаѓаат, 31 можеби
 • Room 313 inv. RSN[sec909] // Kapan AN

  RSN e млад техно диџеј/продуцент од Битола кој од шеснаесет годишна возраст експериментира со темни ритмички звуци. Тој го користи техното како возечки мотор ...
 • Room 313, Skopje
 • 00:00:00 , 22 Фев, 2017 до 05:00:00 , 23 Фев, 2017
 • Room 313
 • 32 доаѓаат, 24 можеби
 • „Играта на Водата“ Изложба на Блашка Ми Ева

  Петто самостојно претставување на цртежи на Блашка Ми Ева работени во акварел техника и лавиран туш. Преземање на изложбата која се отвори во Домот на ...
 • Музеј На Град Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 17 Фев, 2017 до 23:00:00 , 01 Мар, 2017
 • Blaska Mi Eva
 • 33 доаѓаат, 22 можеби
 • Saturday in Public Room

  И последниот викенд од фебруари се дружиме на добра свирка! Шизиме со Елени Мицковска - вокал, Горјан Стојменовски - гитара, Виктор Танасковски - бас гитара, ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 25 Фев, 2017 до 01:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Public Room
 • 10 доаѓаат, 33 можеби
 • Вечер посветена на љубовта – Рецитал на Никола Стојчески (Тенор)

  „ВЕЧЕР ПОСВЕТЕНА НА ЉУБОВТА“ РЕЦИТАЛ НА НИКОЛА СТОЈЧЕСКИ – ТЕНОР 20.02.2017 во 20.00 часот во МОБ (Фоаје) Влезот е бесплатен за сите посетители. НИКОЛА ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 20 Фев, 2017 до 21:00:00 , 21 Фев, 2017
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 15 доаѓаат, 29 можеби
 • БАРС и ЈОГА работилница

  Драги Пријатели на Боди Лидерс, Со огромна радост ви ја најавуваме оваа работилница. БАРС и ЈОГА за совршен ментален детокс. Што добивате: 1.Барс третман ...
 • Body Leaders, Skopje
 • 18:00:00 , 25 Фев, 2017 до 21:00:00 , 25 Фев, 2017
 • Body Leaders
 • 5 доаѓаат, 27 можеби
 • Vaal во Епицентар

  Сабота, 25 Февруари Vaal [Baastard, Afterlife] https://www.residentadvisor.net/dj/vaal https://soundcloud.com/vaalofficial Local Support: Ana Malo Влез: 300 ...
 • Epicentar, Skopje
 • 23:55:00 , 25 Фев, 2017 до 05:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Epicentar
 • 23 доаѓаат, 18 можеби
 • Lucky Friday

  Вино, мезе, дружење, муабети, боса нова звуци ~ Вашата омилена сорта вино од Bovin, Traikovsky, Tikves Special Selection, Brzanov, Popov, Stobi на - 50% ...
 • Public Room, Skopje
 • 16:00:00 , 24 Фев, 2017 до 20:00:00 , 24 Фев, 2017
 • Public Room
 • 10 доаѓаат, 24 можеби
 • Ориентација во просторот - Обуки

  Во текот на Февруари и Март месец 2017 година ДПС Трансверзалец ќе организира Обуки за ориентација во просторот. Обуките ќе бидат реализирани преку 4 ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 19:30:00 , 16 Фев, 2017 до 20:30:00 , 23 Фев, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 14 доаѓаат, 17 можеби
 • ☯ ❀ Маскенбал 2017 ❀ ☯

  ЈуПиИи.. уште една детска манифестација со многу смеа и забава! ッ ♫ МАСКЕНБАЛ ЗА ГОЛЕМИ И МАЛИ ♫ - Сабота, 25.02.2017 почеток од 15:30 часот ☛ Сабота под ...
 • Makedonischer Kulturverein "Hl. Naum v. Ohrid" - Wien, Floridsdorf
 • 15:30:00 , 25 Фев, 2017 до 20:00:00 , 25 Фев, 2017
 • Makedonischer Kulturverein "Hl. Naum v. Ohrid" - Wien
 • 10 доаѓаат, 17 можеби
 • Diah & Andreas Hz ► Kapan An (Friday 24.02.2017)

  DJ тим од соништата кој ќе ве држи будни на подиум цела ноќ - низ од хипнотичките техно апстракции и опојните клубски атмосфери на Diah до бруталистичкиот ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 23:59:00 , 24 Фев, 2017 до 05:00:00 , 25 Фев, 2017
 • Andreas Hz
 • 16 доаѓаат, 14 можеби
 • Social Sunday - Family Play

  Поминете убаво и безгрижно социјално попладне со вашето семејство користејќи ја можноста за бесплатна анимација за најмладите креативци со дрвените играчки од ...
 • Public Room, Skopje
 • 11:00:00 , 26 Фев, 2017 до 17:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Public Room
 • 6 доаѓаат, 17 можеби