Маргарета Весна повторно во Скопје

Воведна вечер – дружење и запознавање (петок) 29.09.2017 од 18 до 19 и 30ч. Дружење, запознавање со водителот и техниките, можностите, претстојните ...
 • Ул. Анастас Митрев 19А
 • 18:00:00 , 29 Сеп, 2017 до 21:00:00 , 01 Окт, 2017
 • Амеби / Amebi
 • 8 доаѓаат, 23 можеби
 • Grai, SatanaKozel и Anabioz во Скопје!

  Руските фолк метал групи Грај, Сатанакозел и Анабиоз во Скопје! Со огромно задоволство сакаме да ви претставиме концерт не на еден руски фолк метал бенд. Не ...
 • Rock Club Shadows, Skopje
 • 20:00:00 , 03 Окт, 2017 до 01:00:00 , 04 Окт, 2017
 • Morania Pixie Sephirot
 • 48 доаѓаат, 79 можеби
 • Iff Folk Dance

  International Folklore Festival "Folk Dance" is competitive and everything that will be performed is traditional and modern dances and music performed by folk, ...
 • Ohrid
 • 13:00:00 , 05 Окт, 2017 до 16:00:00 , 09 Окт, 2017
 • Folk Postcard
 • 1 доаѓаат, 4 можеби
 • Dubrovnik - Tirana - Ohrid

  4 dana / 3 noci, idealna kombinacija razgledavanja i uzivanja u gastro ponudi, evo plana: 08.11. Voznja od Dubrovnika do Skadra u Albaniji, rucak u restoranu, ...
 • Ohrid
 • 08:00:00 , 08 Ное, 2017 до 11:00:00 , 11 Ное, 2017
 • Lux Travel ltd
 • 4 доаѓаат, 43 можеби
 • Глобален Лидерски Самит Македонија 2017

  ПРИДРУЖИ ИМ СЕ НА 300 000 ВОДАЧИ ШИРУМ СВЕТОТ, ВО НАД 700 ГРАДОВИ И 100+ ЗЕМЈИ ПРЕКУ ГЛОБАЛНИОТ ЛИДЕРСКИ САМИТ МАКЕДОНИЈА 2017. Без разлика каде водиш и која ...
 • Hotel Aleksandar Palace, Skopje
 • 10:00:00 , 11 Ное, 2017 до 16:30:00 , 11 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Global Leadership Summit Macedonia
 • 20 доаѓаат, 25 можеби
 • Najgolema retro zurka "Background RETRO PARTY "

  Биди дел големата ретро журка за генерациите кои пораснаа и никогаш не стареат.. "Stanica 26" клуб ,нова одлична " Background Retro Party" со нови димензии за ...
 • Skopski Saem, Skopje
 • 21:00:00 , 25 Ное, 2017 до 04:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Milorad Caik
 • 41 доаѓаат, 65 можеби
 • Iff Folk Carosel

  International Folklore Festival "Folk Carousel" is competitive and everything that will be performed is traditional modern dances and music performed by folk, ...
 • Lake Ohrid
 • 13:00:00 , 19 Дек, 2017 до 16:00:00 , 23 Дек, 2017
 • Folk Postcard
 • 1 доаѓаат, 2 можеби