Рајмонда (Класичен балет) – Александар Глазунов

Рајмонда - Александар Глазунов 25.02.2017 со почеток во 20.00 часот „Рајмонда“ е претстава со прекрасни костими и спектакуларна сценографија, што ги изработи ...

Zensko avto reli

Na 4 mart 2017 godina se organizira zensko avto reli. Sekoj ekipaz e sostaven od vozac i suvozac (od zenski pol). Pravo na nastap ima sekoja ucesnicka koja ...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 04 Мар, 2017 до 14:00:00 , 04 Мар, 2017
 • Maja Milosevska
 • 52 доаѓаат, 86 можеби
 • Late Night Museum - Concert of Ema Popivoda

  Музејот на современа уметност Скопје и Фестивалот за современа музика Модоарс со гордост ви го најавуваат својот ексклузивен уметнички настан. На 28 февруари, ...
 • Muzej na Sovremena Umetnost, Skopje
 • 19:00:00 , 28 Фев, 2017 до 00:00:00 , 01 Мар, 2017
 • EMA Popivoda
 • 53 доаѓаат, 77 можеби
 • Social Sunday - Family Play

  Поминете убаво и безгрижно социјално попладне со вашето семејство користејќи ја можноста за бесплатна анимација за најмладите креативци со дрвените играчки од ...
 • Public Room, Skopje
 • 11:00:00 , 26 Фев, 2017 до 17:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Public Room
 • 17 доаѓаат, 78 можеби
 • Ретки болести: Со истражувања можностите се неограничени - ОХРИД

  Здружението на граѓани за ретки болести „Живот со Предизвици“ предводени од кампањата на ЕУРОРДИС (Европска Организација за Ретки Болести), заедно со Црвен ...
 • Ohrid
 • 12:00:00 , 28 Фев, 2017 до 14:00:00 , 28 Фев, 2017
 • Gordana Loleska
 • 44 доаѓаат, 64 можеби
 • „Играта на Водата“ Изложба на Блашка Ми Ева

  Петто самостојно претставување на цртежи на Блашка Ми Ева работени во акварел техника и лавиран туш. Преземање на изложбата која се отвори во Домот на ...
 • Музеј На Град Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 17 Фев, 2017 до 23:00:00 , 01 Мар, 2017
 • Blaska Mi Eva
 • 69 доаѓаат, 51 можеби
 • Badu Bar programa 22-25/02

  Badu Bar во соработка со Funky Fresh и Jägermeister ви претставуваат викенд програма: Среда - #stirshakeroll со неверојатниот и секогаш разигран DJ Zoki Bejbe ...
 • Badu Bar, Skopje
 • 21:30:00 , 22 Фев, 2017 до 12:45:00 , 26 Фев, 2017
 • Badu Bar
 • 29 доаѓаат, 71 можеби
 • Арт терапија и примена кај деца со посебни потреби - втор термин

  Почитувани, Поради големиот интерес за семинарот /работилница „Арт терапија и примена кај деца со посебни потреби “ закажаниот термин за 28 и 29 јануари 2017г ...
 • Faculty of Philosophy - Skopje
 • 09:00:00 , 25 Фев, 2017 до 16:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Asocijacija Lastovica
 • 15 доаѓаат, 77 можеби
 • Хуманитарен кошаркарски турнир

  Охриде, да бидеме хумани повторно.Нашиот другар Тачо боледуваше од тумор Астроцитома, па му беа потребни средства за операција во Италија. Трајан беше ...
 • Ј.П. Билјанини Извори - Охрид, Ohrid
 • 12:00:00 , 26 Фев, 2017 до 16:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Kire Aleksoski
 • 51 доаѓаат, 40 можеби
 • Едукација за козметичари-Хемиски пилинг

  СПЕЦИЈАЛНИ ТРЕНИНЗИ ЗА КОЗМЕТИЧАРИ ЗА ХЕМИСКИ ПИЛИНГ За сите вас кои сакате највисоко ниво на едукација од областа на anti aging нудиме првокласни едукатори, ...
 • Anti Aging Center by Promoitalia, Skopje
 • 10:00:00 , 25 Фев, 2017 до 23:59:59 , 25 Фев, 2017
 • Anti Aging Center by Promoitalia
 • 18 доаѓаат, 55 можеби
 • WORKSHOP
 • PrivatePrint meets: Monochrome Modern

  \\\ English below \\\ Студио PrivatePrint \\ 23 февруари: 19 – 23 часот \ 24 – 28 февруари: 13 – 20 часот Локација: Партизански одреди 62, влез 1, стан 4 (тц ...
 • PrivatePrint, Skopje
 • 19:00:00 , 23 Фев, 2017 до 23:00:00 , 28 Фев, 2017
 • PrivatePrint
 • 62 доаѓаат, 33 можеби
 • Saturday in Public Room

  И последниот викенд од фебруари се дружиме на добра свирка! Шизиме со Елени Мицковска - вокал, Горјан Стојменовски - гитара, Виктор Танасковски - бас гитара, ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 25 Фев, 2017 до 01:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Public Room
 • 16 доаѓаат, 50 можеби
 • Концерт на Биља Крстиќ и Бистрик

  После подолго време во Скопје концерт на најголемата балканска етно дива, Биља Крстиќ и нејзиниот оркестар Бистрик со кого прославува 15 години на сцена. На ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 25 Фев, 2017 до 22:00:00 , 25 Фев, 2017
 • купете билети овде
 • Баги Комуникации
 • 22 доаѓаат, 46 можеби
 • Промотивен настан на Асоцијација на менаџери на Македонија

  Промотивен настан на Асоцијација на менаџери на Македонија каде ќе бидат присутни околу 100 менаџери. Целта на овој настан е доближување на активностите на АММ ...
 • Skopje Marriott Hotel
 • 19:00:00 , 01 Мар, 2017 до 21:00:00 , 01 Мар, 2017
 • Асоцијација на менаџери на Македонија
 • 18 доаѓаат, 47 можеби