Tisovica ( na samata krivina ) 09.04.2017

Edna od poubavite turi e tutara do s. Tisovica. Turata e kombinacija od asfalt i off road i i se vozi 84 km od plostad Makedonija do plostad Makedonija.Slicna ...
 • Tisovica
 • 09:00:00 , 09 Апр, 2017 до 17:00:00 , 09 Апр, 2017
 • Probike Skopje
 • 60 доаѓаат, 193 можеби
 • Taste of Springland

  ~ Please find English version below... Ве покануваме на дванаесеттото издание на проектот “Вкусот на Скопје“! Проектен менаџер и шеф на ова издание - Маре ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 12 Апр, 2017 до 00:00:00 , 13 Апр, 2017
 • Public Room
 • 41 доаѓаат, 88 можеби
 • Ансамбл „Студио Фолклор“ Годишен концерт

  Годишен концерт на Ансамбл „Студио Фолклор“. Трета година по ред Ансамблот „Студио Флоклор“ ве поканува да присуствувате на годишниот концерт кој оваа година ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 19:00:00 , 12 Апр, 2017 до 21:00:00 , 12 Апр, 2017
 • Ансамбл Студио Фолклор-Ensemble Studio Folklor Macedonia
 • 73 доаѓаат, 65 можеби
 • All Inklusive Yoga retreat til Makedonien

  Forkæl dig selv med luksuroøst ALL INKLUSIVE Yoga retreat til balkans perlen Makedonien. *Ashtanga Vinyasa yoga *Hatha yoga * Mindfulness *lækker mad ...
 • Ohrid
 • 16:00:00 , 12 Апр, 2017 до 19:00:00 , 19 Апр, 2017
 • Art of Yoga
 • 3 доаѓаат, 81 можеби
 • Турандот - Џакомо Пучини / Turandot - Giacomo Puccini

  ТУРАНДОТ - Џакомо Пучини (со гости солисти од Н.Р. Кина) 12.04.2017 со почеток во 20.00 часот Билетите се во продажба на билетарницата на МОБ 02/3118-451, ...

  Младинска Академија

  Младинската Академија е настан кој е наменет за младите кои се активни во граѓанските организации и имаат желба да го надоградат своето знање за подобро водење ...

  20 Години од "Великденско Кафуле"најголем јубилеј за Великден

  Оваа година го прославуваме големиот јубилеj од историската забава 20 Години од "Великденско Кафуле"најголем јубилеј за Великден. Со овој настан од пред 20 ...
 • Скопски саем, Skopje
 • 21:00:00 , 13 Апр, 2017 до 05:00:00 , 14 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • First Midnight Party in Skopje.Legend Forever-Milorad Caik Cajo
 • 26 доаѓаат, 31 можеби
 • Ohridske Planine I Ohrid Za Uskrs

  Rekreativne usluge "PLANINARSKI VUKOVI" 14,15,16 i 17-tog aprila 2017-te, organizuje uskršnji uspon na Galičicu i njen najvisi vrh Magaro (2254m.) i uspon na ...
 • 09:00:00 , 14 Апр, 2017 до 22:00:00 , 17 Апр, 2017
 • Srba Dobrosavljevic
 • 11 доаѓаат, 14 можеби
 • Најди решение за секој конфликт!

  Време е за #трансформација на твоите лични и професионални релации! #InstitutSimbiotika ти нуди можност да го добиеш потребното знаење и да се стекнеш со ...
 • Аеродром, Скопје
 • 10:00:00 , 02 Апр, 2017 до 18:00:00 , 09 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • Симбиотика - Институт за индивидуален и организациски развој
 • 3 доаѓаат, 5 можеби
 • Практична работилница за подготовка на предлог проекти

  Аплицирајте најдоцна до 22 март за да бидете дел од дводневната практична работилница со цел подобра подготовка на предлог проекти . Работилницата е наменета ...
 • INEX GORICA, Ohrid
 • 12:00:00 , 08 Апр, 2017 до 15:00:00 , 09 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • Фонд за иновации и технолошки развој
 • 2 доаѓаат, 4 можеби
 • Влатко Стефановски и Биг Бенд Оркестар на словенечката војска

  Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски и Биг Бендот Оркстар на словенечката војска со спектакуларен концерт во Скопје. Настан кој не смеете да го пропуштите! ...
 • Metropolis Arena, Skopje
 • 20:00:00 , 19 Апр, 2017 до 22:00:00 , 19 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • Баги Комуникации
 • 109 доаѓаат, 349 можеби