Маргарета Весна повторно во Скопје

Воведна вечер – дружење и запознавање (петок) 31.03.2017 од 18 до 19 и 30ч. Дружење, запознавање со водителот и техниките, можностите, претстојните ...
 • Ул. Анастас Митрев 19А
 • 18:00:00 , 31 Мар, 2017 до 21:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Амеби / Amebi
 • 5 доаѓаат, 15 можеби
 • Studijsko putovanje Sofia-Skopje

  Forum studenata Ekonomskog fakulteta organizira V. studijsko putovanje Sofija-Skopje koje će se održati od 22.3. do 27.3. Pored edukativnog sadržaja koje ...
 • FSEF.info, Mostar
 • 16:00:00 , 22 Мар, 2017 до 12:00:00 , 27 Мар, 2017
 • FSEF.info
 • 9 доаѓаат, 12 можеби
 • Koncert na Morfej @Vinyl

  Како најава на албумот „Огледало“ што се планира да биде издаден на крај на април, Морфеј ќе одржи свирка во Винил / Vinyl. Повелете на добра музика, ве ...
 • Винил / Vinyl, Skopje
 • 22:00:00 , 04 Апр, 2017 до 23:59:00 , 04 Апр, 2017
 • Morfej
 • 7 доаѓаат, 8 можеби
 • Силјан штркот шанца

  Автор: Дејан Дуковски Режисер: Срѓан Јаниќијевиќ Сценограф и костимограф: Илина Ангеловска Кореограф: Александра Кочовска – Начева Улоги: Силјан: Александар ...

  ОБУКА за стекнување „Лиценца за физичко обезбедување“

  Комората на Република Македонија за приватно обезбедување, организира ОСПОСОБУВАЊЕ за ФИЗИЧКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ за стекнување со ЛИЦЕНЦА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ во градот ...
 • Skopje
 • 08:00:00 , 03 Апр, 2017 до 11:00:00 , 08 Апр, 2017
 • Комора на Република Македонија за приватно обезбедување
 • 4 доаѓаат, 5 можеби
 • Lucky Friday

  Вино, мезе, дружење, муабети ~ Вашата омилена сорта од Bovin, Traikovsky, Tikves Special Selection, Brzanov, Popov, Stobi на - 50% Резервирајте за вашето ...
 • Public Room, Skopje
 • 16:00:00 , 31 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • Public Room
 • 3 доаѓаат, 3 можеби
 • 58ми Натпревар на младите техничари и природници

  Организацијата НАРОДНА ТЕХНИКА - СКОПЈЕ, Сојузот на клубови на младите техничари и природници и Здружението на наставници по Техничко образование во рамките на ...
 • Tihomir Milosevski, Skopje
 • 08:00:00 , 01 Апр, 2017 до 12:00:00 , 01 Апр, 2017
 • SZTK Narodna Tehnika Skopje
 • 3 доаѓаат, 2 можеби
 • Deborah De Luca во Вип сала Борис Трајковски, петок 7 април

  Минатата година за првпат во Скопје со свој настап ја видовме една од најголемите дј ѕвезди, единствената и неповторлива DEBORAH DE LUCA. Тој настан ги ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 23:00:00 , 07 Апр, 2017 до 05:00:00 , 08 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 513 доаѓаат, 691 можеби
 • Млади за Скопје #6 - Концерт на Spectrum

  Млади за Скопје #6. - Spectrum Spectrum е бенд од Скопје кој свири прогресив метал со елементи од многу други жанрови. Имаат голем потенцијал со предобрите ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 20:00:00 , 06 Апр, 2017 до 23:30:00 , 06 Апр, 2017
 • Млади за Скопје
 • 94 доаѓаат, 193 можеби
 • Tisovica ( na samata krivina ) 09.04.2017

  Edna od poubavite turi e tutara do s. Tisovica. Turata e kombinacija od asfalt i off road i i se vozi 84 km od plostad Makedonija do plostad Makedonija.Slicna ...
 • Tisovica
 • 09:00:00 , 09 Апр, 2017 до 17:00:00 , 09 Апр, 2017
 • Probike Skopje
 • 59 доаѓаат, 190 можеби
 • Планинарска Ориентација - Водно - Прво Коло

  Натпревар во Планинарска Ориентација претставува организиран натпревар во кој треба да се истакнат достигнувањата, знаењата и вештинте за брза и успешена ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 18:00:00 , 07 Апр, 2017 до 18:00:00 , 09 Апр, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 23 доаѓаат, 107 можеби
 • Ансамбл „Студио Фолклор“ Годишен концерт

  Годишен концерт на Ансамбл „Студио Фолклор“. Трета година по ред Ансамблот „Студио Флоклор“ ве поканува да присуствувате на годишниот концерт кој оваа година ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 19:00:00 , 12 Апр, 2017 до 21:00:00 , 12 Апр, 2017
 • Ансамбл Студио Фолклор-Ensemble Studio Folklor Macedonia
 • 73 доаѓаат, 65 можеби
 • Taste of Springland

  ~ Please find English version below... Ве покануваме на дванаесеттото издание на проектот “Вкусот на Скопје“! Проектен менаџер и шеф на ова издание - Маре ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 12 Апр, 2017 до 00:00:00 , 13 Апр, 2017
 • Public Room
 • 31 доаѓаат, 70 можеби
 • All Inklusive Yoga retreat til Makedonien

  Forkæl dig selv med luksuroøst ALL INKLUSIVE Yoga retreat til balkans perlen Makedonien. *Ashtanga Vinyasa yoga *Hatha yoga * Mindfulness *lækker mad ...
 • Ohrid
 • 16:00:00 , 12 Апр, 2017 до 19:00:00 , 19 Апр, 2017
 • Art of Yoga
 • 3 доаѓаат, 82 можеби