Арт терапија и примена кај деца со посебни потреби

Сертифицирана семинар-работилница во соработка со Бугарската асоцијација за Арт Терапија (БААТ) www.arttherapy-bulgaria.org. и Асоцијација за правата на деца ...
 • Faculty of Philosophy - Skopje
 • 09:00:00 , 28 Јан, 2017 до 20:00:00 , 29 Јан, 2017
 • Asocijacija Lastovica
 • 66 доаѓаат, 178 можеби
 • Клеопатра Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  #КлеопатраБалет #CleopatraBallet КЛЕОПАТРА Балетски спектакл / CLEOPATRA Ballet 31.01.2017 20.00ч. Билетите се во продажба на Билетарница на МОБ 02/ 3118 ...

  Јануарско искачување на Меденица (2.163мнв)

  На 29 Јануари 2017 год. ДПС Трансверзалец организира зимско искачување на врвот Меденица (2.163мнв). Меденица со 2.163 метри е највисок врв на планината ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 05:00:00 , 29 Јан, 2017 до 20:00:00 , 29 Јан, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 33 доаѓаат, 132 можеби
 • Брачна игра

  Според Едвард Олби Режисер: Тони Михајловски Улоги: Џилијан - Весна Петрушевска Џек - Игор Џамбазов „БРАЧНА ИГРА“ МИРИСА НА НЕШТО ЕПТЕН ЛИЧНО Брачна ...

  Клеопатра - Балетски спектакл / Cleopatra Ballet

  #КлеопатраБалет #CleopatraBallet КЛЕОПАТРА Балетски спектакл / CLEOPATRA Ballet 02.02.2017 20.00ч. Билетите се во продажба на Билетарница на МОБ 02/ 3118 451, ...

  Само преку развој до успех и среќа!

  Секој човек има право да живее среќен и успешен живот. Во исто време живеењето и работењето во денешното секојдневие носи големи предизвици. Она што останува ...
 • Бул. Јане Сандански, Број 111, нас. Аеродром, СКОПЈЕ
 • 10:00:00 , 28 Јан, 2017 до 18:00:00 , 29 Јан, 2017
 • купете билети овде
 • Симбиотика - Институт за индивидуален и организациски развој
 • 13 доаѓаат, 72 можеби
 • Twelve Moons of Jazz

  Во мигот на стагнација каде сопственоста се гуши во истиот непроменлив круг само импровизацијата на мисловното лутање води до прогрес, слобода и откривање ...
 • Станица 26, Skopje
 • 21:30:00 , 29 Јан, 2017 до 02:30:00 , 30 Јан, 2017
 • купете билети овде
 • DMA Music
 • 24 доаѓаат, 49 можеби
 • Танцови работилници за деца од 4-7 год.

  Драги мини Ветерковци, Нашата Ветерница, од 1.Февруари 2017, ја отвара својата врата за уште една активност за најмладите кои сакаат да танцуваат во група. ...
 • Улица Коста Шахов 7, Скопје, П. Југословенска Репуб. Македонија
 • 17:15:00 , 01 Фев, 2017 до 18:15:00 , 06 Фев, 2017
 • Колектив Ветерница
 • 15 доаѓаат, 53 можеби
 • Вечера и смеење до солзи

  Да го започнеме февруари позитивно и со насмевки! Ве покануваме на стенд – ап шоу со Ивана Наскова, уредник, автор и водител на тв-шоуто “На шанк” на “Алфа” ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:30:00 , 02 Фев, 2017 до 00:00:00 , 03 Фев, 2017
 • Public Room
 • 16 доаѓаат, 48 можеби
 • Разговори во четири очи

  Автор: Ингмар Бергман Режисер: Нина Николиќ Адаптација на текстот: Тамара Барачков Во претставата „Разговори во четири очи“ централниот лик на приказната, Ана ...

  Предавање

  Колку пати до сега си кажавте НЕ на себеси? Колку често зборувате за работите кои не ги сакате? Дали мислите дека имате избор во својот живот ? Што покажуваат ...
 • Tcc Grand Plaza, Skopje
 • 19:00:00 , 01 Фев, 2017 до 21:00:00 , 01 Фев, 2017
 • Ilina Vedran
 • 7 доаѓаат, 24 можеби
 • Работилници за личен развој ( групен пристап)

  Ваквиот тип на работа е наменет за сите кои сакаат да работат на подобрување на своите лични потенцијали за промена. Методологијата на работа ќе биде според ...
 • ул. Ѓуро Ѓаковиќ бр.72, 1000 Скопје
 • 19:00:00 , 02 Фев, 2017 до 21:00:00 , 02 Фев, 2017
 • Психолошко советувалиште Петар Пан
 • 3 доаѓаат, 22 можеби
 • Сабота во Јавна Соба

  Саботна вечер посветена на уживање во добар блуз ~ Ни свират: Сашо Ѓорѓиевски- вокал и усна хармоника, Никола Петровски- гитара, Горан Поповски- тапани, Марио ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 28 Јан, 2017 до 01:00:00 , 29 Јан, 2017
 • Public Room
 • 7 доаѓаат, 15 можеби
 • Семејни констелации - практична работилница, 28.01

  Ве покануваме на Системска работилница – семејни констелации. Системските констелации се познати и како "семејни мапи", "семејни поредоци", "фамилијарни ...
 • NLP Macedonia - Center for Business Psychology SEE, Skopje
 • 18:00:00 , 28 Јан, 2017 до 20:30:00 , 28 Јан, 2017
 • NLP Macedonia - Center for Business Psychology SEE
 • 11 доаѓаат, 7 можеби
 • Како преку личен развој и лидерство до успех и среќа?

  Дали сакаш да успееш, а истовремено да бидеш и исполнет и среќен? Дали мислиш дека можеш многу повеќе од она што во моментов го правиш? Дали се стремиш кон ...

  Претпладневни часови по хата, јин и трансформативна јога

  ПРЕТПЛАДНЕВНИ ЧАСОВИ ПО ХАТА, ЈИН И ТРАНСФОРМАТИВНА ЈОГА {секој ВТОРНИК и ЧЕТВРТОК од 10.00 до 11.15, ПОЧЕТЕН ЧАС, 2-РИ ФЕВРУАРИ во Центар СИНО, ул. Борка ...
 • СИНО, Skopje
 • 10:00:00 , 02 Фев, 2017 до 11:15:00 , 15 Фев, 2017
 • купете билети овде
 • СакамЈога/ILoveYoga
 • 2 доаѓаат, 3 можеби