Оревокршачка - П.И.Чајковски (Балетска претстава за деца)

Оревокршачка - П.И.Чајковски (Балетска претстава за деца) 22.01.2017 12.00ч. Билетите по цена од 200 денари се во продажба на Билетарница на МОБ 02/ 3118 451, ...

Госпоѓа министерка

Автор: БРАНИСЛАВ НУШИЌ Режисер: НАТАША ПОПЛАВСКА УЛОГИ Весна Петрушевска – Живка Министерка Нино Леви – Вујко Васа Јелена Јованова/Драгана Костадиновска – ...

Оревокршачка - П.И.Чајковски - Балетска претстава за деца

Оревокршачка - П.И.Чајковски (Балетска претстава за деца) 21.01.2017 12.00ч. Билетите по цена од 200 денари се во продажба на Билетарница на МОБ 02/ 3118 451, ...

Да го поздравиш и да ми го бациш

Режија: Билјана Радиноска Играат: Ненад Митевски Наташа Петровиќ Бојан Кирковски Симона Спировска Дизајн на плакат: Магдалена Дилевска Резервации на: ...
 • МКЦ, Skopje
 • 21:00:00 , 23 Јан, 2017 до 23:59:59 , 23 Јан, 2017
 • Да го поздравиш и да ми го бациш
 • 54 доаѓаат, 192 можеби
 • Театарска претстава
 • Чикаго

  Текст: Фред Еб и Боб Фоси, Композитор: Џон Кандер, Текст на песни: Фред Еб Базирано по драмата Чикаго од Маурин Далас Ваткинс Режисер: Наташа Поплавска ...

  Monoloc во Епицентар

  Петок, 20 Јануари Monoloc (Official) [Dystopian / Afterlife] https://www.residentadvisor.net/dj/monoloc https://www.monoloc.net/ ...
 • Epicentar, Skopje
 • 23:55:00 , 20 Јан, 2017 до 05:00:00 , 21 Јан, 2017
 • Epicentar
 • 101 доаѓаат, 130 можеби
 • Водици 2017

  По повод денот кој според христијанското предание Св. Јован Крстител го крстил Исус Христос во реката Јордан, традиционално во Охридско Езеро свештениците го ...
 • Ohrid
 • 09:00:00 , 19 Јан, 2017 до 18:00:00 , 19 Јан, 2017
 • МАКЕДОНИЈА - MACEDONIA
 • 94 доаѓаат, 80 можеби
 • Галија / Стар Град - Пивница

  Спектакуларно ја започнуваме Новата Година во Стар Град - Пивница со добро познатиот EX-YU бенд ГАЛИЈА! На 21.01.2017 (Сабота), ве чекаме на добра свирка која ...
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град, Skopje
 • 21:00:00 , 21 Јан, 2017 до 03:00:00 , 22 Јан, 2017
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град
 • 39 доаѓаат, 75 можеби
 • 146-D Galaxy Connection

  °•°•○●○●□■□■ LOOMYNUM ART CLUB ■□■□●○●○•°•° Имплицитна 146-Д галактичка конекција во експлицитно место на земјината топка. Конверзијата со универзумот научно ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 23:00:00 , 22 Јан, 2017 до 05:00:00 , 23 Јан, 2017
 • Monika Jovanovska
 • 44 доаѓаат, 61 можеби
 • Дон Џовани - Волфганг Амадеус Моцарт

  Волфганг Амадеус Моцарт ДОН ЏОВАНИ Диригент: Џанлука Мартиненги (Италија) Режисер:Лев Пуљиезе (Италија) Сценограф: Марија Ветероска Костимограф: Марија ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 18 Јан, 2017 до 23:00:00 , 18 Јан, 2017
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 16 доаѓаат, 71 можеби
 • Lucky Friday

  Вино, мезе, дружење, муабети, боса нова звуци ~ Вашата омилена сорта вино од Bovin, Traikovsky, Tikves Special Selection, Brzanov, Popov, Stobi на - 50% ...
 • Public Room, Skopje
 • 16:00:00 , 20 Јан, 2017 до 20:00:00 , 20 Јан, 2017
 • Public Room
 • 13 доаѓаат, 70 можеби
 • 25th Mens' Handball World Championship France 2017

  На 11 Јануари започнува светското првенство во ракомет мажи кое ќе се одржи во Франција! - Македонија - Тунис (12 Јануари 17:45) - Ангола - Македонија (14 ...
 • Galerija Caffe, Skopje
 • 08:45:00 , 11 Јан, 2017 до 11:00:00 , 24 Јан, 2017
 • Galerija Caffe
 • 19 доаѓаат, 61 можеби
 • Квартет

  Автор: РОНАЛД ХАРВУД Режисер: ЗОЈА БУЗАЛКОВСКА Улоги: Џин Хортон............. ЛИЛЈАНА ВЕЛЈАНОВА Сесили Робсон ............ КАТИНА ИВАНОВА Реџиналд Пеџит ...

  Badu Bar presents - Cvetot na dj setot 18/01 start 21:30

  После подолга пауза “Цветот на диџеј сетот" се враќа во Баду Бар што значи Tonyo San (Official) & Foolish Green ќе се претстават со музички сет, а овој пат за ...
 • Badu Bar, Skopje
 • 21:30:00 , 18 Јан, 2017 до 00:45:00 , 19 Јан, 2017
 • Badu Bar
 • 31 доаѓаат, 39 можеби