Концерт на Sonic Jesus и Went

Со задоволство ви најавуваме ново дружење со италијаните SONIC JESUS. Гости на концертот се WENT од Белград. 31.март.2017 МКЦ СКопје - Денсинг Сала „25 мај“ ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 21:00:00 , 31 Мар, 2017 до 00:00:00 , 01 Апр, 2017
 • Младински Културен Центар
 • 19 доаѓаат, 43 можеби
 • Млади за Скопје #6 - Концерт на Spectrum

  Млади за Скопје #6. - Spectrum Spectrum е бенд од Скопје кој свири прогресив метал со елементи од многу други жанрови. Имаат голем потенцијал со предобрите ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 20:00:00 , 06 Апр, 2017 до 23:30:00 , 06 Апр, 2017
 • Млади за Скопје
 • 99 доаѓаат, 210 можеби
 • Палиндром - Концертна промоција на „Desert Y“ во МКЦ

  ПАЛИНДРОМ ве канат на концертната промоција на деби албумот „DESERT Y“ Среда // 5 Април // 21:30 // Младински Културен Центар // Скопје Првото LP издание на ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 21:30:00 , 05 Апр, 2017 до 23:59:00 , 05 Апр, 2017
 • Палиндром / Palindrom
 • 40 доаѓаат, 25 можеби