• Кинотека на Македонија (Cinematheque of Macedonia), Skopje
 • 18:00:00 , 29 Мар, 2017 до 22:00:00 , 29 Мар, 2017
 • TREX
 • 64 доаѓаат, 97 можеби
 • Настанот е завршен
 • MK/ И оваа година, клубот за планинско трчање TREX и пријателите Ве покануваат на четвртото издание на фестивалот на кратки филмчиња за планинско и ултрамаратонско трчање „Луѓе како нас” кое ќе се одржи на 29.03.2017Овојпат дружбата ќе се одвива во Кинотека на Македонија (Cinematheque of Macedonia), а покрај неколкучасовниот филмски репертоар на супер интересни и инспиративни дела ќе имате можност и да се дружите со нашите специјални гости од Бугарија. Останете во тек со официјалната програма на настанот која ќе искочи во текот на наредните недели.. Влез - бесплатен// EN/ As every year, trail running club TREX and it's friends invite you to the fourth edition of the trail running film festival "People Like Us," which will be held on 29.03.2017This time the festival will take place at the Кинотека на Македонија (Cinematheque of Macedonia), and along side the super interesting and inspirational film repertoire the audience will have an opportunity to meet with our special guests from Bulgaria.Stay tuned for the official program of the event that will be announced in the comming weeks... Entrance - free

  Настани во близина (1км)

  Работилница со Илина Ведран

  Дали сте подготвени да одите еден чекор повеќе од читање на книги? Она што го гледаме надвор од себе е рефлексија на она кое го носиме во себе.Ако сакаме да ...
 • Tcc Grand Plaza, Skopje
 • 10:00:00 , 27 Мај, 2017 до 18:00:00 , 27 Мај, 2017
 • Ilina Vedran
 • 14 доаѓаат, 81 можеби
 • 90 години од раѓањето на Димитрие Османли

  29 мај (понеделник) 19:00 ч. Одбележување на Јубилејот „90 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА ДИМИТРИЕ ОСМАНЛИ“ 29 мај (понеделник) 20:00 ч. МИРНО ЛЕТО (А quiet summer) ...

  *Complete Wing Chun Combat Tournament in Skopje*

  На 28 Мај ќе имате можност да присуствувате на вториот Винг Чун Кунг Фу турнир во Скопје. Турнирот е од презентациски и натпреварувачки карактер, така што ќе ...
 • SKS Karposh, Skopje
 • 11:59:00 , 28 Мај, 2017 до 14:00:00 , 28 Мај, 2017
 • Kalin Biban
 • 34 доаѓаат, 29 можеби
 • Среда/ Mак & Yu Хитови/ Bis

  Среда 24.05 со почеток од 21:30 во Lounge Bar BIS уживајте во најдобрите македонски и ex-yu евергрини со Амир и Ивица. Ве очекуваме во BIS повторно да се ...
 • Lounge Bar BIS, Skopje
 • 21:30:00 , 24 Мај, 2017 до 00:30:00 , 25 Мај, 2017
 • Lounge Bar BIS
 • 11 доаѓаат, 23 можеби
 • Гостување на реж. Abashishvili со победничкиот „Сè за луѓето“

  Специјална проекција на Најдобриот долгометражен филм на ФФФ 2017 „СЀ ЗА ЛУЃЕТО“ (ALL ABOUT PEOPLE) на грузискиот режисер Giorgi Abashishvili. Оваа ...

  8th Balkan Conference in Informatics BCI 2017

  BCI2017 will be held on September 20-23, 2017 at the Faculty of Computer Science and Engineering of the University “Saints Cyril and Methodius” of Skopje, one ...