• Метрополис арена, Skopje
 • 10:00:00 , 21 Мар, 2017 до 18:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Black Red White Salon Macedonia
 • 83 доаѓаат, 118 можеби
 • Настанот е завршен
 • Почитувани купувачи, задоволство ни е да Ве известиме дека од 21.03.2017 започнува овогодинешниот Саем за мебел, а во исто време чест ни е да Ве поканиме да не посетите во трета хала на Скопски саем и да бидете дел од нашата приказна. Ве очекуваме cо многу нови програми, изненадувања и попусти, но се разбира дека нашиот професионален тим е секогаш тука за Вас да ви помогне при изборот.Сакаме да напоменеме дека саемскиот попуст важи и во нашиот продажен салон, на веќе познатата локација: бул. Киро Глигоров бр.13 Скопје.За подетални информации контактирајте не на:тел: +38971/259-683 +3892 3220-214e-mail: mebel@royalhouse.mkfacebook: https://www.facebook.com/Black-Red-White-Salon-Macedonia-674219132656967/

  Настани во близина (1км)

  Светски ден на астероидот

  На 30-ти јуни, 1908 година, релативно мал астероид од околу 40 метри, навлегол во Земјината атмосфера над Сибир, каде експлодирал и притоа уништил ненаселен ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 20:00:00 , 30 Јун, 2017 до 23:30:00 , 30 Јун, 2017
 • Скопско астрономско друштво / Skopje Astronomical Society
 • 122 доаѓаат, 440 можеби
 • ”Retro Elektro” 25 Години од Техно Музиката во Македонија

  Сабота (20 маj) Метропoлис Арена во Скопје од 21 часот ќе ги отвори вратите за сите љубители кои сакаат да учествуваат во одбележувањето на 25 годишнината од ...
 • Метрополис арена, Skopje
 • 21:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 04:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • First Midnight Party in Skopje.Legend Forever-Milorad Caik Cajo
 • 43 доаѓаат, 113 можеби
 • Grai, SatanaKozel и Anabioz во Скопје!

  Руските фолк метал групи Грај, Сатанакозел и Анабиоз во Скопје! Со огромно задоволство сакаме да ви претставиме концерт не на еден руски фолк метал бенд. Не ...
 • Rock Club Shadows, Skopje
 • 20:00:00 , 03 Окт, 2017 до 01:00:00 , 04 Окт, 2017
 • Morania Pixie Sephirot
 • 54 доаѓаат, 82 можеби
 • Najgolema retro zurka "Background RETRO PARTY "

  Биди дел големата ретро журка за генерациите кои пораснаа и никогаш не стареат.. "Skopski Saem" ,нова одлична " Background Retro Party" со нови димензии за ...
 • Skopski Saem, Skopje
 • 21:00:00 , 25 Ное, 2017 до 04:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Milorad Caik
 • 42 доаѓаат, 75 можеби