• Epicentar, Skopje
 • 23:55:00 , 24 Мар, 2017 до 05:00:00 , 25 Мар, 2017
 • Mirko Popov
 • 94 доаѓаат, 136 можеби
 • Настанот е завршен
 • Počituvani ljubiteli na modernata muzikaDebi albumot METROPOL na Galatheia, po nekolku godini lutanje po lavirintite na nekoi ultra-kultni skopski kompjuteri go zdogleduva svetloto na denot. Avtentična muzičko-sociološka afera, koja preku vašite ceneti ušni školki ke se strkala direktno vo vašite napateni skopjanski duši, za da ve obzeme radost od svoeto, namesto melanholija.Metropol na Galatheia e moderen soundtrack za skopskiot mrak, tanc i gordost. Ona koa nevie baš top, ali idete niz ulica so podignata gava i kao izgleate puni sebe. Aj idete, ama i podzaigruvate.Albumot (CD+download) ke se pojavi vo petok 24 mart, istiot den koga ke možete da bidete del od LIVE promocijata vo Epicentar.Programa na večerta:Galatheia LIVE+dj setMirko Popov dj set

  Настани во близина (1км)

  Izlozba na ilustracii

  Dragi lugje zadovolstvo mi e da Ve pokanam na mojata vtora samostojna izlozba na ilustracii The weekend after (after). Na samiot nastan kje mozete da si kupite ...
 • Излет, Skopje
 • 09:00:00 , 29 Јун, 2017 до 13:00:00 , 29 Јун, 2017
 • Tea Pupková
 • 109 доаѓаат, 437 можеби
 • Што треба да се прави со Ск2014?

  Јавна дискусија за можностите за справување со и последиците од најскапата и најголема државна инвестиција во див урбанизам и архитектура: Министерот за ...
 • Кино Култура, Skopje
 • 13:00:00 , 30 Јун, 2017 до 14:00:00 , 30 Јун, 2017
 • Плоштад Слобода - Freedom Square
 • 75 доаѓаат, 143 можеби
 • Petok: JUNE vo Cresha Bar!

  Овој петок 30 јуни во 21часот, Тиквеш и Цреша Бар ви го претставуваат бендот JUNE (ЏУН) Вечерни промотивни цени на Тиквеш вина 0,7л.. Резервации на 075490825
 • Cresha Bar, Skopje
 • 21:00:00 , 30 Јун, 2017 до 01:00:00 , 01 Јул, 2017
 • Cresha Bar
 • 62 доаѓаат, 115 можеби
 • Илустрации за тоа како новата идеја го запрепастува човекот...

  ИЛУСТРАЦИИ ЗА ТОА КАКО НОВАТА ИДЕЈА ГО ЗАПРЕПАСТУВА ЧОВЕКОТ КОЈ НЕ Е ПОДГОТВЕН ЗА НЕА Кога толпата е во недостиг на жртва, тешко дека ќе се прилагоди на таа ...
 • Кино Култура, Skopje
 • 20:00:00 , 29 Јун, 2017 до 00:00:00 , 30 Јун, 2017
 • Младински образовен форум - МОФ / Youth Educational Forum -YEF
 • 34 доаѓаат, 94 можеби
 • ЛА, ЛА, ЛА… (Балетска премиера)

  Локација: Плато на МОБ (Плоштад Мајка Тереза) Кореограф: Саша Евтимова Музика: Драган Ѓаконовски-Шпато, Тодор Бојаџиев, Дуке Бојаџиев Идеја за костими : Саша ...
 • Плоштад Мајка Тереза, Skopje
 • 21:00:00 , 01 Јул, 2017 до 22:30:00 , 01 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 29 доаѓаат, 75 можеби
 • Fado music with Miss Marquiz

  Sreda, 28mi juni, Magor. Iako e kraj na mesec, posle prodolzen vikend, potroseni pari, skopska zega, sepak, dojdete barem na moment uzivanje ovaa vecer ...
 • Magor Book Cafe, Skopje
 • 21:00:00 , 28 Јун, 2017 до 01:00:00 , 29 Јун, 2017
 • Aya's Art
 • 10 доаѓаат, 71 можеби
 • BBQ Party #5

  Од овој викенд дружењето со скара го преместуваме за навечер! Петочки, после топла работна недела правиме опуштена собиранка на тераса... Исти правила на игра ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 30 Јун, 2017 до 01:00:00 , 01 Јул, 2017
 • Public Room
 • 9 доаѓаат, 67 можеби
 • Yard Sale

  Ние во Think ја започнуваме летната сезона со преуредување по дома и целиот мебел го вадиме во двор. Резервирајте го следниот викенд (30.06 и 01.07) за Yard ...
 • Think, Skopje
 • 10:00:00 , 30 Јун, 2017 до 18:00:00 , 01 Јул, 2017
 • Think
 • 38 доаѓаат, 51 можеби
 • Од дијаспора до различности [промоција на проектна публикација]

  [ English below ] FROM DIASPORA TO DIVERSITIES, промоција на публикација Ве покануваме на промоција на публикацијата на проектот „Од дијаспора до ...
 • Кино Култура, Skopje
 • 19:30:00 , 28 Јун, 2017 до 21:30:00 , 28 Јун, 2017
 • ЗГ Есперанца - Светски културен центар
 • 33 доаѓаат, 51 можеби