Queen Real Tribute

26
Април
 • Станица 26, Skopje
 • 20:00:00 , 26 Апр, 2017 до 00:30:00 , 27 Апр, 2017
 • Inovativa Group
 • 213 доаѓаат, 649 можеби
 • Queen Real TributeНајголемиот Queen Real Tribute проект ќе одржи повеќе часовен концерт во клубот #Станица26 на 26.04.2017 со почеток во 20:00 часот. Бенд кој свири концерти низ половина свет (само во Бразил одржаа повеќе од 70 концерти), и бенд кој работи на сите поголеми фестивали и Queen конвенции. Queen Real Tribute се препознатливи по прекрасната костимографија (костимите се најблизу до оргиналната костимографија на Queen), гитаристот свири на иста гитара како што свиреше Brian May, се со цел да биде најблизу до звукот на оргиналните Queen, интересно е што вокалистот ја има скоро истата боја на вокалот како големиот Freddie Mercury.“Show must go on“, “We are the championis“, “I want to break free“, “Radio Ga Ga“, “We will rock you“, “Bohemian rhapsody“...се само неколку од хитовите што публиката ќе има можност да ги слушне во клубот Станица 26 на 26.04.2017 со почеток во 20:00 часот. Влезот е забранет за лица под 18 години!“Early Bird Tickets“ до 5 Март по цена 200 мкд.Online Tickets:http://mktickets.mk/nastan/queen-real-tribute-stanica-26/Продажна Мрежа:Југотон ГТЦ 1 катУниверзална Сала - СкопјеТобако - МПМ ПРЕСТобако Гоги - Драчево Тобако ДрводекорТобако 2 - СкопјанкаЊу Тобако - Охрид Нептун СтадионНептун City MallНептун АеродромВо салоните на Нептун низ Македонија: Струмица, Кавадарци, Гевгелија, Велес, Куманово, Гостивар, Струга, Охрид, Кочани и Штип;Влезот е забранет за лица под 18 години!Информации и резервации на телефонските броеви:00389 71 208 80600389 75 454 264------------------------------------------------------------------------The biggest Queen tribute project.A band that visited half the world (only in Brasil there were over 70 concerts), and performed at many major festivals and Queen conventions.In addition to the excellent performance, the band is also adorned by the gorgeous costumes, such as those worn by the original members of the great band Queen. The guitarist plays the same guitar, using coins, just like Brian May did, in order to obtain the same sound as the original guitar and the singer of the band has the exact same tone of the voice as Freddy.Show must go on, We are the championis, I want to break free, Radio Ga Ga, We will rock you, Bohemian rhapsody...are just a few of the many legendary hits that this band performs. No entry under 18sOnline Tickets:http://mktickets.mk/nastan/queen-real-tribute-stanica-26/Inf:00389 71 208 80600389 75 454 264

  Настани во близина (1км)

  Славниот Фредерик Бегбеде во Скопје

  Фредерик Бегбеде – еден од најпознатите писатели во светот – гостин на ТРИ! Фредерик Бегбеде, еден од најпопуларните претставници на француската и европска ...
 • Public Room, Skopje
 • 19:30:00 , 29 Апр, 2017 до 01:00:00 , 30 Апр, 2017
 • Издавачки центар ТРИ
 • 231 доаѓаат, 326 можеби
 • Taste of Dalmatia

  ~ find English version below... Ве покануваме во уживање во “храна за душу!” - како што ја нарекуваат нашите гости кувари од Задар, Игор Чупахин и Марсел ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 24 Апр, 2017 до 00:00:00 , 25 Апр, 2017
 • Public Room
 • 64 доаѓаат, 322 можеби
 • Априлско искачување на Плат

  ДПС ТРАНСВЕРЗАЛЕЦ организира Априлско искачување на врвот Плат на 30 Април 2017 год. Врвот Плат се наоѓа на планината Шар Планина, висок е 2.398 метри ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:30:00 , 30 Апр, 2017 до 19:00:00 , 30 Апр, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 37 доаѓаат, 262 можеби
 • Урбан Фест

  Урбан Фест е меѓународен фестивал на живи статуи и други улични уметности. Ги славиме урбаните уметности и убавината на градскиот ритам. 28ми април, Петок, ...
 • Skver Jadran, Skopje
 • 19:30:00 , 28 Апр, 2017 до 00:00:00 , 29 Апр, 2017
 • Урбан Фест
 • 105 доаѓаат, 124 можеби
 • Станица: Студентска 5.0

  Со задоволство ве покануваме на петтото издание на Станица: Студентска 5.0, настан посветен на промоција на работата на студентските и младинските организации ...
 • Public Room, Skopje
 • 12:00:00 , 25 Апр, 2017 до 18:00:00 , 25 Апр, 2017
 • Младински образовен форум - МОФ / Youth Educational Forum -YEF
 • 83 доаѓаат, 118 можеби
 • Rakija Night #2

  Дуња. Кајсија. Мезе. Уживање. Април. Сабота. Отворено небо. Оуштање. Придружи ни се со твоето друштво! ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 29 Апр, 2017 до 01:00:00 , 30 Апр, 2017
 • Public Room
 • 11 доаѓаат, 53 можеби
 • Гласот на славејот

  Диригент: Даниел Рајскин (Русија) Солист: Милена Арсовска - сопран Програма: Н. Крстевски: „Хипнагогија во Тулијанум“ * O. Golijov: Три песни за сопран и ...
 • Makedonska Filharmonija, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Апр, 2017 до 23:00:00 , 27 Апр, 2017
 • Makedonska Filharmonija
 • 23 доаѓаат, 47 можеби
 • Showroom: Mary Poppins Quartet

  Вечер посветена на уживање во најдоброто од филмска музика! Because classics is classy ~ Настапуваат Ерна Шукри- виолина, Билјана Весковска- виолина, Љупка ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 28 Апр, 2017 до 01:00:00 , 29 Апр, 2017
 • Public Room
 • 16 доаѓаат, 27 можеби
 • ЖИВОТ СО СТИЛ

  „Живот со Стил“ е партиципативен ликовен проект со хуманитарен карактер, во кој земаа учество повеќе јавни личности (Елена Стефановска, Лила Филиповска, Бојана ...
 • Public Room, Skopje
 • 19:00:00 , 26 Апр, 2017 до 19:00:00 , 02 Мај, 2017
 • Ana Markovska
 • 18 доаѓаат, 22 можеби
 • BEST Skopje на Станицa: Студентска 5.0

  Сакаш да патуваш низ цела Европа, притоа учејќи нови нешта на едни од најдобрите европски универзитети и забавувајќи се со луѓе од повеќе држави? БЕСТ ...
 • Public Room, Skopje
 • 12:00:00 , 25 Апр, 2017 до 18:00:00 , 25 Апр, 2017
 • BEST Skopje
 • 17 доаѓаат, 21 можеби
 • Tasting Ideas #4 - Spring Edition

  Заедничко пролетно будење. Да ги разбудиме вашите бизнис идеи. Да ја дефинираме заедно вашата идеа и да ви помогнеме како најлесно би почнале со реализација. ...
 • Public Room, Skopje
 • 17:00:00 , 27 Апр, 2017 до 19:00:00 , 27 Апр, 2017
 • Social Impact Lab
 • 7 доаѓаат, 24 можеби