• Cafe Bar Martini, Skopje
 • 21:00:00 , 23 Мај, 2017 до 00:00:00 , 24 Мај, 2017
 • Cafe Bar Martini
 • 4 доаѓаат, 27 можеби
 • Настанот е завршен
 • Спремни за ноќ со изненадувања?Ви најавуваме „Latin & Funky House Night“ во Cafe Bar Martini со DJ Toshe, Igor Sax и Boki Conga. Очекувајте ноќ проследена со неодоливи латино битови, најновите хитови и одлични коктели.РЕЗЕРВАЦИИ:📱 070/ 355 - 902 | ☎️ 02/ 3 061 - 127Се гледаме во вторник!Тимот на Cafe Bar Martini

  Настани во близина (1км)

  Француски кино-клуб „Не сум ништожник“

  Еднаш месечно, Францускиот институт во Скопје и Кинотеката на Македонија прикажуваат современ француски филм, со превод на македонски јазик. Филмот за месец ...

  Работилница со Илина Ведран

  Дали сте подготвени да одите еден чекор повеќе од читање на книги? Она што го гледаме надвор од себе е рефлексија на она кое го носиме во себе.Ако сакаме да ...
 • Tcc Grand Plaza, Skopje
 • 10:00:00 , 27 Мај, 2017 до 18:00:00 , 27 Мај, 2017
 • Ilina Vedran
 • 14 доаѓаат, 81 можеби
 • 90 години од раѓањето на Димитрие Османли

  29 мај (понеделник) 19:00 ч. Одбележување на Јубилејот „90 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА ДИМИТРИЕ ОСМАНЛИ“ 29 мај (понеделник) 20:00 ч. МИРНО ЛЕТО (А quiet summer) ...

  *Complete Wing Chun Combat Tournament in Skopje*

  На 28 Мај ќе имате можност да присуствувате на вториот Винг Чун Кунг Фу турнир во Скопје. Турнирот е од презентациски и натпреварувачки карактер, така што ќе ...
 • SKS Karposh, Skopje
 • 11:59:00 , 28 Мај, 2017 до 14:00:00 , 28 Мај, 2017
 • Kalin Biban
 • 35 доаѓаат, 31 можеби
 • SCNet месечен семинар

  Програма 1. Магдалена Забазновска К5 - Основна Програма 2. Лилјана Крсмановиќ К6 - 5 чекори во 90 дена 3. Ристана Николовска К3 - Лична СЦНет визија 4. Тони ...
 • Hotel Karpos, Skopje
 • 13:30:00 , 28 Мај, 2017 до 18:00:00 , 28 Мај, 2017
 • SCNetMakedonija.com
 • 17 доаѓаат, 18 можеби
 • Гостување на реж. Abashishvili со победничкиот „Сè за луѓето“

  Специјална проекција на Најдобриот долгометражен филм на ФФФ 2017 „СЀ ЗА ЛУЃЕТО“ (ALL ABOUT PEOPLE) на грузискиот режисер Giorgi Abashishvili. Оваа ...

  Skopje Cinema City - Фестивал на музички документарни филмови

  Третото издание на филмскиот фестивал за музички документарни филмови “Skopje Cinema City” од 15-ти до 19-ти јуни, во киносалата на Кинотека на Македонија. ...