• Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град, Skopje
 • 21:00:00 , 25 Мар, 2017 до 03:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град
 • 120 доаѓаат, 293 можеби
 • Настанот е завршен
 • На наше големо задоволство, ви објавуваме дека на 25 Март 2017 година, ни гостуваат добро познатиот бенд Куку Леле во Пивница - Стар Град, со почеток од 22:00h. Повелете заедно да ги запееме добропознатите хитови и да уживаме во најдоброто пиво од Craft Brewery Temov!------------------------------------------Карти: - 200ден. (Претпродажба)- 300ден. (На врата)* Картите можат да се купат единствено во Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град* Картите се во ограничен број!-------------------------------------------Резервации:- Коњак (Badel) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 3000ден.- Водка (Vigor) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 3000ден.- Текила (Mendoza) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 3000ден.- Водка (Smirnoff) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 3500ден.- Шток (Stock 84) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 3500ден.- Јегер (Jägermeister) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 4500ден.- Виски (Jony Walker) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 4500ден.+ За оние љубители на Темов Пивото, имаме пакет во изност од 3000ден. со тоа што можете да уживате во сите наши вкусови (20 врсти) со 4 гратис влезници.*Напомена: Коњопои (маси) се резервираат исклучиво со флаша.----------------------------------------Контакт: 076 462 372 / 070 754 754

  Настани во близина (1км)

  Fashion & Lifestyle Expo 2017

  Подгответе се за второто, #ВОНШАБЛОН издание на Fashion & Lifestyle Expo, настанот кој успева да ги вкрсти креативноста, дизајнот, добриот вкус и луѓето со ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 15:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Fashion & Lifestyle Expo
 • 137 доаѓаат, 223 можеби
 • Авантурите на Аладин

  Режисер: Бојан Трифуновски УЛОГИ: Аладин - Александар Михајловски Принцезата Џасмин - Дарја Ризова Абaнaзер Велики - Сашко Коцев Духот од ламбата - ...
 • Македонски Народен Театар - Официјална страна, Skopje
 • 19:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:25:00 , 29 Мар, 2017
 • Македонски Народен Театар - Официјална страна
 • 66 доаѓаат, 250 можеби
 • Настанот е завршен
 • Како си ми? – трета студентска филолошка конференција

  Со задоволство ве покануваме на третото издание на студентската конференција „Како си ми?“ што ќе се одржи на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“. На ...
 • Филолошки факултет „Блаже Конески“ - Скопје, Skopje
 • 10:00:00 , 01 Апр, 2017 до 16:30:00 , 01 Апр, 2017
 • Како си ми?
 • 106 доаѓаат, 200 можеби
 • Концерт на Биг Бендот на Здружението на џез музичари

  Концерт на Биг Бендот на ЗЏМ (Здружение на џез музичари и слободни уметници на Македонија) Диригент: Џијан Емин Програма: Владимир Николов ПРОМЕНЛИВИ ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 01 Апр, 2017 до 23:00:00 , 01 Апр, 2017
 • Socom Sokom
 • 83 доаѓаат, 203 можеби
 • Richard Clayderman - 01 Април 2017 МОБ

  Ричард Клајдерман – француски уметник со рекордна продажба на албуми, кој го има популаризирано пијаното ширум светот повеќе од било кој, после Бетовен. ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:30:00 , 01 Апр, 2017 до 23:00:00 , 01 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • Pragma music entertainment
 • 37 доаѓаат, 122 можеби
 • Новиот маскенбал на старата школа во МКЦ

  Главните готвачи на манџите од легендарното Кастро: Славе и Game Over се повторно тука! Овој пат во поголем простор - нашиот омилен Младински Културен Центар. ...
 • МКЦ, Skopje
 • 23:00:00 , 01 Апр, 2017 до 03:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Новата манџа на старата школа
 • 47 доаѓаат, 97 можеби
 • Тартиф

  Автор: Жан Батист Молиер Режисер: ГАЛИН СТОЕВ УЛОГИ: ТАРТИФ – Драган Спасов ОРГОН – Ѓорѓи Јолевски ЕЛМИРА – Даница Георгиевска КЛЕАНТ – Владимир Јачев ДОРИНА- ...

  Основите на природната нега за кожа со Bare Origin

  Дознајте како најчесто употребуваните хемикалии во козметиката за нега на кожа, всушност доведуваат до нејзино прерано стареење и се штетни по Вашето здравје. ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 16:00:00 , 31 Мар, 2017 до 17:00:00 , 31 Мар, 2017
 • Bare Origin skincare
 • 29 доаѓаат, 62 можеби