• Public Room, Skopje
 • 17:00:00 , 12 Јан, 2017 до 18:00:00 , 12 Јан, 2017
 • Adriana Popovich
 • 196 доаѓаат, 379 можеби
 • Настанот е завршен
 • ***НАПОМЕНА***Поради зголемената заинтересираност секој оној кој планира да присуствува претходно да се јави на 078 282 126 за да назначи на кој начин би помогнал, со цел подобра организација.Екстремно ниските температури негативно влијаат на луѓето, но се фатални кај уличните животинки. Ние не зависиме од нив, но тие целосно зависат од нас.Секојдневно гледаме слики и објави за кучиња и мачиња кои се надвор и се борат за живот, но за жал ретко кој реагира повеќе од лајк, коментар или share. Ако чекаше знак, ова е тоа. Вистинска промена е иницијативата, не пасивното набљудување. План на активности:• Од 17:00 до 18:00 во Јавна Соба се изработуваат куќарки од стиропор и слама (линк со инструкции наскоро) – Само за ограничен број на луѓе поради капацитетот на канцеларијата, останатите можат да ги остават донациите на истото место.• Од 18:00 поставување на куќарките на различни локации низ градот (мапа наскоро)Како може да помогнете:• Со донирање на Анима Мунди:Денарска сметка: 240090002006130 Депонент: Уни Банка АД – Скопје со назнака „ЗА ТОПОЛ ДОМ“Или онлајн на следниов линк: https://goo.gl/XGiJNa• Кутија со донации во Public Room од 17-18:00 (Средствата ќе се користат за подметачи, храна и основни намирници за оние кои веќе згрижиле или ќе згрижат животинче, макар и привремено од студов)• Превоз од Јавна соба на одредена локација (по договор)• Со храна за кучиња, слама, ќебенце/материјалиПосебна благодарност од тимот на Нептун кои ќе не снабдат со стиропор и кутии, како и до Public Room за просторот кои ни го обезбедија за изработка на куќарките.За повеќе информации:078 282 126 АдрианаВашата одлука за некој е пресудна. Подарете живот ❤

  Резервирајте хотели во близина (1км)


  Настани во близина (1км)

  Матка - Водно

  Во недела - 22.01.2017 ДПС Тансверзалец организира зимска акција на релација Матка - Водно. Должина на турата е 15км со вкупна висинска разлика од 800 метри ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 08:00:00 , 22 Јан, 2017 до 18:00:00 , 22 Јан, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 51 доаѓаат, 350 можеби
 • Monoloc во Епицентар

  Петок, 20 Јануари Monoloc (Official) [Dystopian / Afterlife] https://www.residentadvisor.net/dj/monoloc https://www.monoloc.net/ ...
 • Epicentar, Skopje
 • 23:55:00 , 20 Јан, 2017 до 05:00:00 , 21 Јан, 2017
 • Epicentar
 • 101 доаѓаат, 130 можеби
 • Showroom: Explorers club

  Showroom e отворена музичка програма во живо, со содржини креирани од музичарите од македонската џез сцена, која има за цел да го претстави домашниот музички ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 20 Јан, 2017 до 01:00:00 , 21 Јан, 2017
 • Public Room
 • 37 доаѓаат, 77 можеби
 • Lucky Friday

  Вино, мезе, дружење, муабети, боса нова звуци ~ Вашата омилена сорта вино од Bovin, Traikovsky, Tikves Special Selection, Brzanov, Popov, Stobi на - 50% ...
 • Public Room, Skopje
 • 16:00:00 , 20 Јан, 2017 до 20:00:00 , 20 Јан, 2017
 • Public Room
 • 18 доаѓаат, 82 можеби
 • Настанот е завршен
 • Сабота во Јавна Соба

  Со овие дечки на 31. декември не престанавме да шизиме: Јана Бурческа- вокал, Александар Филиповски- гитара, Димитар Ганчевски- клавијатура, Марко Василевски- ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 21 Јан, 2017 до 01:00:00 , 22 Јан, 2017
 • Public Room
 • 17 доаѓаат, 30 можеби
 • Showroom: Tribute to Thelonious Monk

  Showroom e отворена музичка програма во живо, со содржини креирани од музичарите од македонската џез сцена, која има за цел да го претстави домашниот музички ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 27 Јан, 2017 до 01:00:00 , 28 Јан, 2017
 • Public Room
 • 15 доаѓаат, 16 можеби
 • Ноќ на идеите во Скопје: „Улогата на науката денес“

  НОЌ НА ИДЕИТЕ ВО СКОПЈЕ Предавање и дебата на тема: „УЛОГАТА НА НАУКАТА ДЕНЕС“ По успехот на минатогодишното издание, на 26 јануари Францускиот институт во ...
 • Eu Info Center Skopje
 • 19:00:00 , 26 Јан, 2017 до 21:00:00 , 26 Јан, 2017
 • Француски институт во Скопје - Institut français de Skopje
 • 3 доаѓаат, 22 можеби
 • Rock "N" Roll Jukebox at Garson

  Оваа сабота пак сме со Aleksandar Mihajlovski во РОК БАР ГАРСОН! РОКЕНРОЛ ЏУБОКС И ЗАБАВА ЗА СИТЕ! ДОЈДИ, ПОБАРАЈ СИ ПЕСНА, ШТО ТИ ДУША САКА - НАШЕ Е ДА ВИ ...
 • ROCK BAR GARSON, Skopje
 • 21:00:00 , 21 Јан, 2017 до 01:00:00 , 22 Јан, 2017
 • Никола Цанев
 • 8 доаѓаат, 19 можеби
 • Friday SHOT Night with Vlaski

  НајУбави посетители на Магор Кафе Книжарница, чест и задоволство ни е да ви ги претставиме Vlaski Brothers, дуо кое ветува голема забава. Ние ве очекуваме и ...
 • Magor Book Cafe, Skopje
 • 21:00:00 , 20 Јан, 2017 до 01:00:00 , 21 Јан, 2017
 • Marin Djishev
 • 17 доаѓаат, 10 можеби
 • AfterWork Petok

  Забавата продолжува и овој петок. Заедно да го започнеме викендот со Beni & Non Stop (Official), ДиЏеј Брик и Вашето омилено гнездо, Гнездо Кујна Бар. Телефони ...
 • Gnezdo Kitchen Bar, Skopje
 • 17:00:00 , 20 Јан, 2017 до 22:00:00 , 20 Јан, 2017
 • Gnezdo Kitchen Bar
 • 4 доаѓаат, 16 можеби
 • Настанот е завршен
 • SDWMP ® - Module I - Базични принципи на Системската работа

  The Systemic Dynamics Work Method Program ® Module I - Базични принципи на Системската работа За секој кој сака да стане: Професионалец во системските ...
 • NLP Macedonia - Center for Business Psychology SEE, Skopje
 • 16:00:00 , 27 Јан, 2017 до 20:00:00 , 29 Јан, 2017
 • NLP Macedonia - Center for Business Psychology SEE
 • 7 доаѓаат, 11 можеби