• Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 13 Јан, 2017 до 01:00:00 , 14 Јан, 2017
 • Public Room
 • 1 доаѓаат, 0 можеби
 • Настанот е завршен
 • Стара Нова Година или петок вечер?Која и да е вашата мотивацијата за да се добро да се забавувате, дојдете на шизење со South Park и нивниот одличен rock, pop, funk репертоар!Заедно со за Скопје добро познатите: Светлана Јовановска- вокал, Виктор Николовски- вокал и бас, Благојче Пенов - тапани, Зоран Костадиновски -водечка гитара и Горјан Стојменовски - ритам гитара,ве чекаме на пијачка и дружење~Резервирајте си место за вашето друштво на 02 6092650, contact@publicroom.org или преку https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/petok-vo-javna-soba-N2fB1

  Настани во близина (1км)

  Kiko Navarro во Епицентар

  Сабота, 25 Март Kiko Navarro [Spain] https://soundcloud.com/kikonavarro https://www.residentadvisor.net/dj/kikonavarro/ http://kikonavarro.es/ Local Support: ...
 • Epicentar, Skopje
 • 23:55:00 , 25 Мар, 2017 до 05:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Epicentar
 • 127 доаѓаат, 216 можеби
 • Врв Лисец (1.754 мнв), Плачковица

  На 26 Март 2017 год. (недела) ДПС Трансверзалец организира мартовско искачување на врвот Лисец (1.754 мнв) на планината Плачковица. Лисец е највисок врв на ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:00:00 , 26 Мар, 2017 до 21:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 37 доаѓаат, 194 можеби
 • Galatheia Metropol L.P. Promo Live

  Počituvani ljubiteli na modernata muzika Debi albumot METROPOL na Galatheia, po nekolku godini lutanje po lavirintite na nekoi ultra-kultni skopski kompjuteri ...
 • Epicentar, Skopje
 • 23:55:00 , 24 Мар, 2017 до 05:00:00 , 25 Мар, 2017
 • Mirko Popov
 • 94 доаѓаат, 136 можеби
 • Air Max Day

  ПРИДРУЖИ СЕ НА РЕВОЛУЦИЈАТА КОЈА ТРАЕ ОД 1987 Аir Max линијата е една од најпопуларните и најдолготрајните во NIKE историјата. Патиката која ги урна ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:30:00 , 26 Мар, 2017 до 23:59:00 , 26 Мар, 2017
 • Buzz
 • 41 доаѓаат, 72 можеби
 • Saturday in Public Room

  Квартетот на Милан Петровиќ од Белград и музичката селекција на Jazzysad за уште едно музичко уживање. Милан Петровиќ. Богдан Здјелар. Гостинцар Роберт. Наги ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 25 Мар, 2017 до 00:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Public Room
 • 21 доаѓаат, 68 можеби
 • Grand Opening of Dioptra Couture

  Во сабота (25.03), со почеток во 12 часот до 17 часот, се отвора нов салон на Dioptra Optics, Dioptra Couture, на плоштад Македонија, во склоп на хотелот ...
 • Macedonia Square, Skopje
 • 12:00:00 , 25 Мар, 2017 до 17:00:00 , 25 Мар, 2017
 • Dioptra Optics
 • 57 доаѓаат, 36 можеби
 • Ансамбл „Студио Фолклор“ Годишен концерт II, III и IV група

  Годишен концерт на Ансамбл „Студио Фолклор“ на втората, третата и четвртата група. Ве покануваме и оваа година на 25ти Март да присуствувате на годишниот ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 19:00:00 , 25 Мар, 2017 до 21:00:00 , 25 Мар, 2017
 • Ансамбл Студио Фолклор-Ensemble Studio Folklor Macedonia
 • 70 доаѓаат, 26 можеби
 • Презентацијата на проектот ”Претприемачко учење за млади“

  Ве покануваме да земете учество на презентацијата на проектот ”Претприемачко учење за млади“ финансиран од Европската Унија преку Еразмус + програмата кој ...
 • Eu Info Center Skopje
 • 12:00:00 , 28 Мар, 2017 до 15:00:00 , 28 Мар, 2017
 • CEFE Macedonia - ЦЕФЕ Македонија
 • 8 доаѓаат, 54 можеби