• Public Room, Skopje
 • 12:00:00 , 25 Апр, 2017 до 18:00:00 , 25 Апр, 2017
 • Младински образовен форум - МОФ / Youth Educational Forum -YEF
 • 83 доаѓаат, 118 можеби
 • Настанот е завршен
 • Со задоволство ве покануваме на петтото издание на Станица: Студентска 5.0, настан посветен на промоција на работата на студентските и младинските организации во Македонија. Станица:Студентска 5.0 ќе се одржи на 25-ти април (вторник), од 12:00 до 18:00 часот, во Центарот за дизајн и иновации „Јавна Соба“ во организација на Младински образовен форум, со поддршка од програмата Цивика Мобилитас.Настанот е отворен за сите заинтересирани млади луѓе, студенти и останати посетители кои сакаат да посетат предавања кои ретко имаат можност да ги следат на факултетите, да се информираат и зачленат во организации отворени за нив, да учестуваат во работилници и да разменат искуства. Во склоп на „Станица: Студентска 5.0“ ќе има саем на дваесет студентски организации, а покрај тоа ќе се одржат различни предавања и работилници за посетителите и ќе има целодневна чил зона за борд и конзолни игри.Добродојдени сте на целиот настан, а програмата е следна: Перон 1:Саем на студентски организацииПерон 2:12-13 часот - „Мистериозниот предатор во македонските шуми“ – Истражувачко друштво на студенти биолози13-14 часот – „Урфашизам“ – Маја Стефановиќ и Зоја Бузаловска, професорки на Факултет за драмски уметности 14-15 часот - „Стрес: Техники за справување со стрес“ – Здружение на студенти по психологија „Психеско“15-16 часот - „SciFiScience“ – Друштво на студенти физичари16-17 часот – „Спречување и справување со тероризам“ - Ивана Петковска, Учиме право, МОФ17-18 часот – „Подем на радикална десница во Европа“ – Марко Кртолица, соработник на Правен факултет „Јустинијан Први “ – Скопје Перон 3:13-14 часот – „How to have the BEST time of your life? (есенски курсеви надвор од Македонија за студенти на УКИМ)“ – БЕСТ Скопје14-16 часот – Работилница за насилство, врски и односи – Хера 16-18 часот – Меѓународни можности за млади (пракса, волонтерство, апликации) – Национален младински совет на Македонија Перон 4: 12-13 часот – „Регулација на интернет“ – Драги Рашковски, професор на Правен факултет „Јустинијан Први“ – Скопје13-17 часот – „Crowdfunding“ – LEAD (Иван Јованов и Илија Станковски) Перон 5:Чил зона со борд и конзолни игриПерон 6: Медиа хаб: Здружена редакција: работилница со новинари од Радио МОФШтандовите на студентските организации на саемот на Станица:Студентска ќе бидат активни од 12 до 18 часот. Поселитетите меѓу работилниците и предавањата ќе можат да се реалксираат и во Чил зоната, катче во кое ќе може да се одморат, дружат и играат тетрис, монопол, сони, ризик и други борд и конзолни игри.

  Настани во близина (1км)

  Шарски Води 2017 - Планиско Велосипедски Маратон

  ДПС Трансверзалец од Скопје на ден 25.06.2017 година (недела) ќе го организира Планинскиот Велосипедски Маратон „ШАРСКИ ВОДИ 2017“ велосипедска манифестација ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 07:00:00 , 25 Јун, 2017 до 19:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 283 доаѓаат, 1220 можеби
 • ТОПСИ журка

  ТОП повод за ТОП журка! Славиме една година од промоцијата на #ТОПСИ - банка за млади! На годишнината на #ТОПСИ Банката ја проширува понудата за млади со 2 ...
 • Стопанска банка - На ваша страна, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Јун, 2017 до 23:59:00 , 27 Јун, 2017
 • Стопанска банка - На ваша страна
 • 106 доаѓаат, 126 можеби
 • ЛА, ЛА, ЛА… (Балетска премиера)

  Локација: Плато на МОБ (Плоштад Мајка Тереза) Кореограф: Саша Евтимова Музика: Драган Ѓаконовски-Шпато, Тодор Бојаџиев, Дуке Бојаџиев Идеја за костими : Саша ...
 • Плоштад Мајка Тереза, Skopje
 • 21:00:00 , 01 Јул, 2017 до 22:30:00 , 01 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 29 доаѓаат, 75 можеби
 • BBQ Party #4

  Стигнавме до BBQ Party #4, уште едно опуштено неделно дружење на отворено. Овој пат покрај подготвена тераса, извадена скара и добро оладени пијачки ќе имаме ...
 • Public Room, Skopje
 • 12:00:00 , 25 Јун, 2017 до 18:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Public Room
 • 10 доаѓаат, 53 можеби
 • Петиција за финансирање на програмите за намалување на штети

  И оваа година ХОПС – Опции за здрав живот Скопје е дел од меѓународната кампања Support. Don't Punish. Подржи не казнувај. Главна цел на оваа кампања во ...
 • Macedonia Square, Skopje
 • 10:00:00 , 27 Јун, 2017 до 11:00:00 , 09 Јул, 2017
 • Healthy Options Project Skopje
 • 39 доаѓаат, 18 можеби
 • Програма на среќата во Скопје - Happiness program

  Драги пријатели, Летото е одлично време за почеток на нови и убави работи. Дојдете на нашата - Програма на среќата - откривање на повеќе мир, енергија и ...
 • Healthy Center, Skopje
 • 18:00:00 , 30 Јун, 2017 до 14:00:00 , 02 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • Happy Yoga Macedonia
 • 11 доаѓаат, 23 можеби
 • Летна креативна школа

  ЛЕТНА КРЕАТИВНА ШКОЛА 26.6 - 12.8 За едно необично и незаборавно лето! Сакате конечно да правите нешто интересно, да се дружите, едуцирате и забавувате, а тоа ...
 • Centar za obuka EVA, Skopje
 • 12:00:00 , 26 Јун, 2017 до 12:00:00 , 10 Јул, 2017
 • Centar za obuka EVA
 • 9 доаѓаат, 6 можеби