• Метрополис арена, Skopje
 • 22:00:00 , 20 Мај, 2017 до 05:00:00 , 21 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • First Midnight Party in Skopje.Legend Forever-Milorad Caik Cajo
 • 33 доаѓаат, 74 можеби
 • Настанот е завршен
 • Сабота (20 маj) Метропoлис Арена во Скопје од 21 часот ќе ги отвори вратите за сите љубители кои сакаат да учествуваат во одбележувањето на 25 годишнината од првата техно забава во градот. -Ова е прилика да се потсетиме на домашните и странските хитови кои ја одбележаа музичката техно сцена од 80 и 90 години, во светот и кај нас. Воедно е и можност за заедничка дружба на едно место со генерациите кои доаѓаат по нас.Културно збиднување во нашата метропола кое ќе го означи 25 годишниот јубилеј од првата техно забава во МНТ.Со која градот Скопје почна да живее нов полноќен живот,град со голема техно култура каде продефилираа најзначајните македонски и светски Ди-џеи, чие менаџирање во културно-забавниот живот во градот достигна децениска традиција,.Изборот на музиката им е доверен на десеттина техно диџеи од Скопје и Македонија, познати на скопската јавност од времето кога се oддржуваа ноќните забави во МНТ, Колосеум, МКЦ, Хард Рок.Свој настап ќе имаат и техно диџеи од музичките програми на македонските радија.Биди дел од големата ретро техно журка за генерациите кои пораснаа и никогаш не стареат..Нов јубилеј,клубска свирка ,нова одлична техно журка”Retro Elektro” 25 Години од Техно Музиката во Македонија"со нови димензии за одлична забава !

  Настани во близина (1км)

  Промоција на “Facizam 4“ од Tonyo San & King Fizze

  Промоција на четвртото продолжение на култниот стрип “Facizam“ од авторите Антонио Арангеловиќ и Филип Алексовски во фоајето на“Фросина“, промотивна цена на ...
 • МКЦ, Skopje
 • 20:00:00 , 30 Мај, 2017 до 23:00:00 , 30 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Legijata
 • 162 доаѓаат, 236 можеби
 • Трибина: R’n’R-от како soundtrack за новото Мин. за Култура

  Трибина: Rock’n’Roll-от како soundtrack за новото Министерство за Култура на Р. Македонија Понеделник, 05.06.2017 - Младински Културен Центар, Џебно Кино ...
 • МКЦ, Skopje
 • 17:00:00 , 05 Јун, 2017 до 19:00:00 , 05 Јун, 2017
 • Македонска РОК Енциклопедија - Фотографии
 • 95 доаѓаат, 175 можеби
 • Здраво Млади 7 II Zdravo Mladi 7

  Здраво Млади, Пред нас е седмото издание на фестивалот на нова музика „Здраво Млади!“. Дружење закажуваме за 10 јуни (сабота) во, пред и околу омиленото ни ...
 • МКЦ, Skopje
 • 18:00:00 , 10 Јун, 2017 до 04:00:00 , 11 Јун, 2017
 • Zdravo Mladi
 • 575 доаѓаат, 765 можеби
 • The Sweet Life Society DJ сет на Паратисима Скопје #4

  Чкрипливиот звук на старите плочи е само првиот слој од концептот на музиката што ни ја пласираат „Тhe Sweet Life Society’s“. Екцентричниот микс од современи ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 22:00:00 , 15 Јун, 2017 до 01:00:00 , 16 Јун, 2017
 • Paratissima Skopje
 • 107 доаѓаат, 165 можеби
 • Skopje Tango Weekend vol.3

  ENGLISH BELOW ****************************** Драги танго луѓе, Со особена чест и задоволство ви го најавуваме третиот Скопје танго викенд, а воедно и последен ...
 • MKC Club & Restaurant, Skopje
 • 19:00:00 , 15 Јун, 2017 до 20:00:00 , 18 Јун, 2017
 • Familija Tangovi Skopje
 • 39 доаѓаат, 86 можеби