• MKC Club & Restaurant, Skopje
 • 21:00:00 , 16 Јун, 2017 до 01:00:00 , 17 Јун, 2017
 • Familija Tangovi Skopje
 • 56 доаѓаат, 120 можеби
 • Настанот е завршен
 • English below**********************Почитувани,Фамилија Тангови и Клуб ресторанот МКЦ со особено задоволство ви го најавуваaт аргентинското танго трио Лос Милонгитас во Скопје! Како дел од нивната прва европска турнеја, после настапи во Москва, Минхен, Стокхолм, Милано и други градови низ Европа, на 16-ти јуни, во ресторанот МКЦ, Лос Милонгитас ќе одржат концерт на танго музика, придружен со танго игранка-милонга. Ова трио, кое постои од 2014 година, својот музички репертоар го формира под девизата: подиумот за танц цело време да биде исполнет со танчери. Творејќи под влијанието на големите аргентински оркестри од златното доба на тангото (Ди Сарли, Д`Ариенцо, Кало), Лос Милонгитас создаваат свои верзии за трио на популарните танго композиции како и свои авторски дела, имајќи ги секогаш на ум желбите и потребите на танчерите, вистинските протагонисти на подиумот за танц.Зад името Лос Милонгитас стојат неговите основачи, пијанистот Пабло Мургиер, бандонеонистот Симоне Толомео и контрабасистот Алесио Менеголи. Нивната музичка заднина им овозможува да понудат интересни и иновативни аранжмани, под влијанието на аргентинската поп-музика па до џез и рок.Нивниот прв албум насловен „Лос Милонгитас” е издаден во февруари 2017 и може да го преслушате на следните линкови:Spotify: https://play.spotify.com/album/0vmhLZ6njzd47cIgEUf2DXCDBaby: https://www.cdbaby.com/Artist/LosMilonguitasБилети во претпродажба (до 25ти мај) – 500 денари Билети по редовна цена (по25ти мај) - 600 денариИстите можете да ги набавите во МКЦ клуб ресторанот од 18ти април.Не ја пропуштајте оваа можност да бидете дел од уникатната атмосфера која ќе ја создаде ова автентично аргентинско танго трио и магијата на тангото!Ве очекуваме!*******************************************************************Dear tango lovers and friends,We have an exclusive opportunity to invite you to a special live music milonga in Skopje!Together with MKC Club & Restaurant, we are welcoming the Argentinean tango trio Los Milonguitas! Their performance on the 16-th of June in Skopje is a part of their first European tour from March to June 2017.Don’t miss the chance to be part of this unique atmosphere created by the authentic vibes and the magic of the tango!Tickets can be purchased at the MKC RestaurantPrice = 10euThe tango trio Los Milonguitas has a clear aim: that all of the dancers fill the milonga dancefloor. Influenced by the great orchestras of the golden age, (Di Sarli, D’Arienzo, Caló), Los Milonguitas offer trio versions in style as well as their own compositions, always taking into consideration the performance necessities of the milongueros, the real protagonists on the dance floor.Since 2014, in Buenos Aires, Los Milonguitas have been constantly elaborating their repertoire, during milongas porteñas, defining their musical choices in line with the style of the most prestigious milongueros, making theirs the advice of danceprofessors and internationally recognised DJs.New compositions complementing the repertoire are inspired by the universe of the current milongas porteñas, from the classic to the more informal or transgressive ones.The musical trajectory of the founding members, the pianist Pablo Murgier, the bandoneonist Simone Tolomeo and the double-bass player Alessio Menegolli, allows them to offer interesting and innovative arrangements, influenced as much by the Argentinian popular music as by jazz or rock.Нивниот прв албум насловен „Лос Милонгитас” е издаден во февруари 2017 и може да го преслушате на следните линкови:Spotify: https://play.spotify.com/album/0vmhLZ6njzd47cIgEUf2DXCDBaby: https://www.cdbaby.com/Artist/LosMilonguitasTheir first album Los Milonguitas was released in February 2017, and you can listen to it at the following links:Spotify: https://play.spotify.com/album/0vmhLZ6njzd47cIgEUf2DXCDBaby: https://www.cdbaby.com/Artist/LosMilonguitas

  Настани во близина (1км)

  ТОПСИ журка

  ТОП повод за ТОП журка! Славиме една година од промоцијата на #ТОПСИ - банка за млади! На годишнината на #ТОПСИ Банката ја проширува понудата за млади со 2 ...
 • Стопанска банка - На ваша страна, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Јун, 2017 до 23:59:00 , 27 Јун, 2017
 • Стопанска банка - На ваша страна
 • 106 доаѓаат, 126 можеби
 • GRAND OPENING Giovani Beach Lounge Bar

  По повод отварање на Giovani Beach & Lounge Bar во Охрид и 22ри роденден на Caffe Giovani во Скопје со задоволство ве очекуваме на целодневна журка во Охрид на ...
 • Giovani Beach Lounge Bar & Hotel Park Golden View, Ohrid
 • 12:00:00 , 24 Јун, 2017 до 01:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Giovani Beach Lounge Bar & Hotel Park Golden View
 • 32 доаѓаат, 43 можеби
 • FOOD_DRINK
 • Sonic Signals

  Sonic Signals е нов аудио/визуелен концепт кој им дозволува на диџеите, продуцентите, експерименталните артисти и визуелните артисти, целосна слобода да ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 00:00:00 , 29 Јун, 2017 до 05:00:00 , 30 Јун, 2017
 • Klara Vedis
 • 31 доаѓаат, 41 можеби
 • В.А. Моцарт – Реквием

  Диригент: Иван Еминовиќ Режисер: Дејан Прошев Хор мајстор: Јасмина Ѓоргеска Солисти: Нада Талевска – Спасовска – сопран Ирена Кавкалевска – мецосопран Благој ...

  Клуб 27 во Old School

  Овој петок барот Old School и Dominion events (Марко и Златко) оддаваат почит на група музичари кои за нивниот краток и интензивен живот успеале да остават ...
 • Old School Cafe, Skopje
 • 21:00:00 , 23 Јун, 2017 до 00:00:00 , 24 Јун, 2017
 • Dominion Events
 • 10 доаѓаат, 22 можеби
 • Btkrsh Present: Audio Portmanning (Live)

  Btkrsh со особена чест и задоволство Ве кани на промоција на изданието "Temperatura" на велешкиот мултимедијален артист Audio Portmanning. Audio Portmanning е ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 23:55:00 , 23 Јун, 2017 до 05:00:00 , 24 Јун, 2017
 • Btkrsh
 • 18 доаѓаат, 15 можеби