Водици 2017

19
Јануари
 • Ohrid
 • 09:00:00 , 19 Јан, 2017 до 18:00:00 , 19 Јан, 2017
 • МАКЕДОНИЈА - MACEDONIA
 • 668 доаѓаат, 0 можеби
 • Настанот е завршен
 • По повод денот кој според христијанското предание Св. Јован Крстител го крстил Исус Христос во реката Јордан, традиционално во Охридско Езеро свештениците го фрлаат ритуалниот крст, по тој повод на нашата страница ќе биде извршен видео пренос во живо директно од Охрид каде настанот ќе биде целосно покриен со повеќе камери во full hd резолуција.Ве покануваме заедно да го проследиме овој Свет чин.-Преносот во живо ќе го овозможи www.2sstudio.mk / www.livestream.mk-Доколку сакате дозвола да го превземете преносот во живо обратете се на info@livestream.mk

  Настани во близина (1км)

  ENTiTY Winter LAN Tournament 2017 - Ohrid

  Гејминг центар "ENTiTY" го организира првиот "LAN" турнир во 2017 во Mакедонија во играта "CS:GO" Турнирот ќе се одржи на 25.02.2017 и ќе трае до 26.02.2017. ...
 • Ohrid
 • 21:00:00 , 25 Фев, 2017 до 00:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Мики Кироски
 • 92 доаѓаат, 114 можеби
 • Ретки болести: Со истражувања можностите се неограничени - ОХРИД

  Здружението на граѓани за ретки болести „Живот со Предизвици“ предводени од кампањата на ЕУРОРДИС (Европска Организација за Ретки Болести), заедно со Црвен ...
 • Ohrid
 • 12:00:00 , 28 Фев, 2017 до 14:00:00 , 28 Фев, 2017
 • Gordana Loleska
 • 44 доаѓаат, 64 можеби
 • Хуманитарен кошаркарски турнир

  Охриде, да бидеме хумани повторно.Нашиот другар Тачо боледуваше од тумор Астроцитома, па му беа потребни средства за операција во Италија. Трајан беше ...
 • Ј.П. Билјанини Извори - Охрид, Ohrid
 • 12:00:00 , 26 Фев, 2017 до 16:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Kire Aleksoski
 • 51 доаѓаат, 40 можеби
 • Big Band Project//Kadmo Bar//Sabota

  Big Band Project е составен од два бенда кои имаат имагинација за добра забава. Acoustic Division и Chill Play во сабота на 25.02 ќе ве забавувааат и ќе ...
 • Kadmo Bar, Ohrid
 • 22:00:00 , 25 Фев, 2017 до 02:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Kadmo Bar
 • 19 доаѓаат, 8 можеби
 • All Inklusive Yoga retreat til Makedonien

  Forkæl dig selv med luksuroøst ALL INKLUSIVE Yoga retreat til balkans perlen Makedonien. *Ashtanga Vinyasa yoga *Hatha yoga * Mindfulness *lækker mad ...
 • Ohrid
 • 16:00:00 , 12 Апр, 2017 до 19:00:00 , 19 Апр, 2017
 • Art of Yoga
 • 3 доаѓаат, 82 можеби
 • Crossing Ancient LAKES

  Crossing 2 natural lakes between 2 National Parks Hiking and exploring the beautiful nature of two National Parks (NP Galichica and NP Pelister) situated at ...
 • Freepass OHRID, Akhris
 • 12:00:00 , 25 Мај, 2017 до 15:00:00 , 02 Јун, 2017
 • Freepass OHRID
 • 1 доаѓаат, 3 можеби