• Македонски Народен Театар - Официјална страна, Skopje
 • 20:00:00 , 23 Мар, 2017 до 23:00:00 , 23 Мар, 2017
 • Македонски Народен Театар - Официјална страна
 • 71 доаѓаат, 227 можеби
 • Настанот е завршен
 • Автор: БРАНИСЛАВ НУШИЌ Режисер: НАТАША ПОПЛАВСКА УЛОГИ Весна Петрушевска – Живка Министерка Нино Леви – Вујко Васа Јелена Јованова/Драгана Костадиновска – Анка Сашко Коцев – Чедо Урошевиќ Благица Трпковска – Соја Марија Новак Н. – Тетка Савка и 2 полицаец Драгана Левенска – Стилистка и нотар Софиа Насевска -Трифуновска – Дара Томе Витанов – Перо писар Александар Микиќ – Ристо Тодоровиќ Емил Рубен – Тетин Панта Славиша Кајевски – Рака син Никола Ацески – Перо Калениќ Магдалена Ризова – Черних - Миле синот на тетин Панта, 1 полицаец и прислужник од министерство Даница Георгиевска – Нада Стефановиќ (бивша министерка) Борче Начев – Д-р Нинковиќ Драгана Костадиновска/Дарја Ризова/Весна Гаврил – учителка по англиски јазик Трајче Ѓорѓиев – Тетин Јаков Драгана Босниќ-Миленковска – Тетка Даца Сценограф: Тања Блажевска-Христоска Костимограф: Александар Ношпал Композитор: Биба Додева Кореограф: Олга Боев-Панговска Фотограф: Драган Гајиќ Инспициент: Вукица Александрова Тон – мајстор: Александар Петровски Суфлер: Агна Николоска *Слободен ден за студентите https://www.facebook.com/MakedonskiNarodenTeatar/photos/?tab=album&album_id=1295838023783289

  Настани во близина (1км)

  Fashion & Lifestyle Expo 2017

  Подгответе се за второто, #ВОНШАБЛОН издание на Fashion & Lifestyle Expo, настанот кој успева да ги вкрсти креативноста, дизајнот, добриот вкус и луѓето со ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 15:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Fashion & Lifestyle Expo
 • 137 доаѓаат, 223 можеби
 • Авантурите на Аладин

  Режисер: Бојан Трифуновски УЛОГИ: Аладин - Александар Михајловски Принцезата Џасмин - Дарја Ризова Абaнaзер Велики - Сашко Коцев Духот од ламбата - ...
 • Македонски Народен Театар - Официјална страна, Skopje
 • 19:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:25:00 , 29 Мар, 2017
 • Македонски Народен Театар - Официјална страна
 • 66 доаѓаат, 250 можеби
 • Настанот е завршен
 • Концерт на Биг Бендот на Здружението на џез музичари

  Концерт на Биг Бендот на ЗЏМ (Здружение на џез музичари и слободни уметници на Македонија) Диригент: Џијан Емин Програма: Владимир Николов ПРОМЕНЛИВИ ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 01 Апр, 2017 до 23:00:00 , 01 Апр, 2017
 • Socom Sokom
 • 83 доаѓаат, 203 можеби
 • Врв 7/12: Лиска (1.908 мнв), Илинска Планина

  Седмиот врв во годинашниот предизвик “12 Врвови”е врвот ЛИСКА висок 1.908 мнв, кој се наоѓа на Илинска Планина дел од масивот Бигла. Лиска е највисокиот ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 05:30:00 , 02 Апр, 2017 до 21:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 48 доаѓаат, 181 можеби
 • Richard Clayderman - 01 Април 2017 МОБ

  Ричард Клајдерман – француски уметник со рекордна продажба на албуми, кој го има популаризирано пијаното ширум светот повеќе од било кој, после Бетовен. ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:30:00 , 01 Апр, 2017 до 23:00:00 , 01 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • Pragma music entertainment
 • 37 доаѓаат, 122 можеби
 • Prvin ke me zemes posle ke me

  Повелете на единаесетата изведба на најлудата комедија Првин ќе ме земеш после ќе ме... Загарантирано смеење до солзи... Нема да згрешите :-)
 • Teatar Komedija, Skopje
 • 20:00:00 , 02 Апр, 2017 до 21:35:00 , 02 Апр, 2017
 • Mirjana Ristov
 • 37 доаѓаат, 106 можеби
 • Новиот маскенбал на старата школа во МКЦ

  Главните готвачи на манџите од легендарното Кастро: Славе и Game Over се повторно тука! Овој пат во поголем простор - нашиот омилен Младински Културен Центар. ...
 • МКЦ, Skopje
 • 23:00:00 , 01 Апр, 2017 до 03:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Новата манџа на старата школа
 • 47 доаѓаат, 97 можеби