• Liquid-cafe Ohrid, Akhris
 • 22:00:00 , 13 Јан, 2017 до 02:00:00 , 14 Јан, 2017
 • Liquid-cafe Ohrid
 • 54 доаѓаат, 67 можеби
 • Настанот е завршен
 • STARONOVOGODISHEN MASKENBALvo Liquid Cafe soTHE BACKDOOR BAND - Ohrid (MKD)& special guestsBONECARVER - Ivanjica (SRB)petok 13.01.2017start 22:00ZA NAJDOBRITE MASKI SLEDUVAAT NAGRADI !!!UNIATEN NASTAN KOJ NIKAKO NE SMEETE DA GO PROPUSHTITE !!!https://www.facebook.com/ridetorockmacedoniahttp://www.facebook.com/BackdoorBandOhridhttps://www.facebook.com/Bonecarver-1405648606419359/

  Настани во близина (1км)

  ENTiTY Winter LAN Tournament 2017 - Ohrid

  Гејминг центар "ENTiTY" го организира првиот "LAN" турнир во 2017 во Mакедонија во играта "CS:GO" Турнирот ќе се одржи на 25.02.2017 и ќе трае до 26.02.2017. ...
 • Ohrid
 • 21:00:00 , 25 Фев, 2017 до 00:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Мики Кироски
 • 92 доаѓаат, 114 можеби
 • Ретки болести: Со истражувања можностите се неограничени - ОХРИД

  Здружението на граѓани за ретки болести „Живот со Предизвици“ предводени од кампањата на ЕУРОРДИС (Европска Организација за Ретки Болести), заедно со Црвен ...
 • Ohrid
 • 12:00:00 , 28 Фев, 2017 до 14:00:00 , 28 Фев, 2017
 • Gordana Loleska
 • 44 доаѓаат, 64 можеби
 • Хуманитарен кошаркарски турнир

  Охриде, да бидеме хумани повторно.Нашиот другар Тачо боледуваше од тумор Астроцитома, па му беа потребни средства за операција во Италија. Трајан беше ...
 • Ј.П. Билјанини Извори - Охрид, Ohrid
 • 12:00:00 , 26 Фев, 2017 до 16:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Kire Aleksoski
 • 51 доаѓаат, 40 можеби
 • Big Band Project//Kadmo Bar//Sabota

  Big Band Project е составен од два бенда кои имаат имагинација за добра забава. Acoustic Division и Chill Play во сабота на 25.02 ќе ве забавувааат и ќе ...
 • Kadmo Bar, Ohrid
 • 22:00:00 , 25 Фев, 2017 до 02:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Kadmo Bar
 • 19 доаѓаат, 8 можеби
 • All Inklusive Yoga retreat til Makedonien

  Forkæl dig selv med luksuroøst ALL INKLUSIVE Yoga retreat til balkans perlen Makedonien. *Ashtanga Vinyasa yoga *Hatha yoga * Mindfulness *lækker mad ...
 • Ohrid
 • 16:00:00 , 12 Апр, 2017 до 19:00:00 , 19 Апр, 2017
 • Art of Yoga
 • 3 доаѓаат, 82 можеби
 • Crossing Ancient LAKES

  Crossing 2 natural lakes between 2 National Parks Hiking and exploring the beautiful nature of two National Parks (NP Galichica and NP Pelister) situated at ...
 • Freepass OHRID, Akhris
 • 12:00:00 , 25 Мај, 2017 до 15:00:00 , 02 Јун, 2017
 • Freepass OHRID
 • 1 доаѓаат, 3 можеби