• Galerija Caffe, Skopje
 • 08:45:00 , 11 Јан, 2017 до 11:00:00 , 24 Јан, 2017
 • Galerija Caffe
 • 19 доаѓаат, 61 можеби
 • На 11 Јануари започнува светското првенство во ракомет мажи кое ќе се одржи во Франција! - Македонија - Тунис (12 Јануари 17:45) - Ангола - Македонија (14 Јануари 20:45) - Словенија - Македонија (16 Јануари 17:45) - Македонија - Шпанија (18 Јануари 20:45) - Македонија - Исланд (19 Јануари 17:45) Ве покануваме заедно да ги проследиме сите натпревари од "25th IHF MEN'S WORLD CHAMPIONSHIP FRANCE 2017", како и до сега да им бидеме бесценета подршка на нашите ракометари!✰ Пакет Хајнекен 4 + 1 ✔✰ Пакет Лаваца + Цедевита ✔✰ Пакет Лаваца + Кокта ✔✰ Пакет Лаваца + Монин ✔✰ Пакет Лаваца + Нектар ✔Резервации на 072/ 535-353 ✔

  Резервирајте хотели во близина (1км)


  Настани во близина (1км)

  Саботно издание

  Нека не ве спречи белото време од добра забава Оваа сабота ви ги прикажуваме MusaiQ и Dj Skitara Резервации во инбокс или на 072/311 429
 • VOX Night Club, Skopje
 • 23:59:00 , 21 Јан, 2017 до 04:00:00 , 22 Јан, 2017
 • VOX Night Club
 • 16 доаѓаат, 25 можеби
 • Kontraplan! Petok @Che

  Контра на временските услови, ништо не не запира да шизнеме во петок! Kontraplan рокаат фул состав за прв пат во ЧЕ!! Да ги добредојдеме како прави домаќини :)
 • Che Cafe Bar, Skopje
 • 21:30:00 , 20 Јан, 2017 до 13:00:00 , 21 Јан, 2017
 • Che Cafe Bar
 • 11 доаѓаат, 19 можеби
 • dRUMELODY vo Skopje

  Promocija na noviot album AERO na Saraevskiot electro artist dRUMELODY i dj i vj set... edno poinakvo unikatno pretstavuvanje na tvorestvoto na dRUMELODY, koj ...
 • Minus Eden, Skopje
 • 22:00:00 , 21 Јан, 2017 до 23:59:59 , 21 Јан, 2017
 • Goc Manasievska
 • 7 доаѓаат, 18 можеби
 • Friday SHOT Night with Vlaski

  НајУбави посетители на Магор Кафе Книжарница, чест и задоволство ни е да ви ги претставиме Vlaski Brothers, дуо кое ветува голема забава. Ние ве очекуваме и ...
 • Magor Book Cafe, Skopje
 • 21:00:00 , 20 Јан, 2017 до 01:00:00 , 21 Јан, 2017
 • Marin Djishev
 • 17 доаѓаат, 10 можеби
 • Утрински Таи Чи со Валентина Манева

  Прекрасна можност еднаш неделно да вежбате Таи Чи Чуан наутро: пријавете се во групата на Валентина Манева, сертифициран инструктор по Таи Чи, со ...
 • СИНО, Skopje
 • 09:30:00 , 25 Јан, 2017 до 11:30:00 , 25 Јан, 2017
 • СИНО
 • 5 доаѓаат, 9 можеби