• Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 22:00:00 , 22 Апр, 2017 до 05:00:00 , 23 Апр, 2017
 • Urban Dance
 • 2124 доаѓаат, 2053 можеби
 • Настанот е завршен
 • НА 22 АПРИЛ ВО СКОПЈЕ ДОАЃА НАЈГОЛЕМАТА СВЕТСКА АТРАКЦИЈА ВО МОМЕНТОВ, ЛУЃЕТО КОИ ЗАЕДНО СО ARMIN VAN BUUREN СЕ АВТОРИ НА НАЈГОЛЕМИОТ СВЕТСКИ ХИТ ЗА 2016 И БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈА НАЈБАРАНИТЕ АРТИСТИ НА СИТЕ СВЕТСКИ ПОДИУМИ. ДАМИ И ГОСПОДА, НОВИТЕ ДОМИНАТОРИ НА СВЕТСКАТА ЕЛЕКТРОНСКА СЦЕНА - VINI VICI.Актуелни со хитот “Great Spirit” заедно Armin van Buuren кој на Youtube има повеќе од 5 милиони прегледи а повеќе од 1 милион за првите две недели. Понатака актуелни со ремиксот на Hilight Tribe – Free Tibet koј na Youtube има рекордни 20 милиони преслушувања. Предвнодниците на новиот прогресивен звук кој ја превзема целата електронска сцена. Изданијата на Vini Vici издадени за Iboga records kako i WAO138 и Armada records на Armin Van Buuren веќе се вклучени во настапите на Armin van Buuren, Andrew Rayel, W&W, Hardwell, Tiesto, Paul Van Dyk, Aly & Fila, Alex MORPH, Ferry Corsten, Markus Schultz, Bryan Kearney, MarLo, Astrix, Ace Ventura, Standerwick, Yahel и останатиот дел на светската DJ-ска елита. Хедлајнери НА ASOT, CREAMFIELDS, BOOM, TOMORROWLAND, TRANSMISSION, ULTRA, ELECTRIC DAISY CARNEVAL и сите поеминентни светски фестивали. Во 2016 имаат рекордни 220 настапи низ целиот свет и конечно ќе го имаме задоволството да ги гледаме во целосно светло и кај нас. Претпродажбата на билети во 1/2 Југотон и мрежата на Купикартизасе низ републиката.Билетите се продаваат по ултрапромотивна цена од 500 денари a на влез 600 ден.Листа на продажни места низ државатаhttp://www.kupikartizase.com/Home/SalesLocationsСе гледаме на 22 Април на најочекуваниот настан за 2017 година.

  Настани во близина (1км)

  Како да се храните здраво во бременост

  Кои се најважните минерали и витамини кои и се потребни на мајката за здрав плод, како правилно да се комбинира храната за телото да ги искористи сите хранливи ...
 • Acibadem Sistina Hospital, Skopje
 • 19:00:00 , 26 Апр, 2017 до 20:00:00 , 26 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • Acibadem Sistina Hospital
 • 24 доаѓаат, 21 можеби
 • Orce Talks -Панел Дискусија - Конект Фестивал

  Коста Петров, Хајан Селмани, Мартина Димоска и Гоце САФ, ќе го споделат своето искуство и своите приказни на патот до успехот. Гоце САФ, основоположник на хип ...
 • СУГСГ „Орце Николов“ - Скопје, Skopje
 • 19:00:00 , 04 Мај, 2017 до 21:00:00 , 04 Мај, 2017
 • Konekt Festival
 • 39 доаѓаат, 82 можеби
 • Креативни Индустрии - спектар на можности или затворен круг?

  #Аплицирај на: https://goo.gl/forms/HBm9xHrHBP6PmDo12 #Капацитет: 50 учесници #Краен рок: 01.05.2017, 12:00, пладне. Таленти насекаде, дел познати, дел ...
 • TEDXSeptemvriskaSesijasalon, Skopje
 • 19:00:00 , 06 Мај, 2017 до 21:00:00 , 06 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • TEDXSeptemvriskaSesijasalon
 • 27 доаѓаат, 58 можеби
 • Dragana Mirković 19 Maj / Aca Lukas 20 Maj | Superstar Weekend

  SUPERSTAR WEEKEND САМО ВО СКОПЈЕ ДРАГАНА МИРКОВИЌ И АЦА ЛУКАС ПОДГОТВУВААТ СПЕКТАКУЛАРНИ КОНЦЕРТИ Почитувани, Со задоволство Ве информираме дека Скопје ќе ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 21:00:00 , 19 Мај, 2017 до 23:00:00 , 20 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Skymusic MK
 • 177 доаѓаат, 172 можеби
 • Глобален Лидерски Самит Македонија 2017

  ПРИДРУЖИ ИМ СЕ НА 300 000 ВОДАЧИ ШИРУМ СВЕТОТ, ВО НАД 700 ГРАДОВИ И 100+ ЗЕМЈИ ПРЕКУ ГЛОБАЛНИОТ ЛИДЕРСКИ САМИТ МАКЕДОНИЈА 2017. Без разлика каде водиш и која ...
 • Hotel Aleksandar Palace, Skopje
 • 10:00:00 , 11 Ное, 2017 до 16:30:00 , 11 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Global Leadership Summit Macedonia
 • 15 доаѓаат, 18 можеби