• American Corner Skopje/ American Educational Center
 • 17:00:00 , 24 Мар, 2017 до 18:00:00 , 24 Мар, 2017
 • American Corner Skopje/ American Educational Center
 • 15 доаѓаат, 40 можеби
 • Настанот е завршен
 • Dear American Corner Skopje members,We are happy to announce another interesting event that we will be hosting next week at AC Skopje. The upcoming presentation’s topic will be “Why You Should Volunteer” - selfish vs. selfless volunteering. This presentation will be led by Kyra Jasper, a Youth Ambassador for the YES Abroad Program. If you are interested to join us, please sign up by sending your name, surname and occupation at ac.programs@yahoo.com. Date: March 24thTime: 5pmVenue: American Corner SkopjeTopic: Why You Should Volunteer - selfish vs. selfless volunteeringBest Regards,AC Skopje staff

  Настани во близина (1км)

  Како си ми? – трета студентска филолошка конференција

  Со задоволство ве покануваме на третото издание на студентската конференција „Како си ми?“ што ќе се одржи на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“. На ...
 • Филолошки факултет „Блаже Конески“ - Скопје, Skopje
 • 10:00:00 , 01 Апр, 2017 до 16:30:00 , 01 Апр, 2017
 • Како си ми?
 • 110 доаѓаат, 216 можеби
 • Концерт на Биг Бендот на Здружението на џез музичари

  Концерт на Биг Бендот на ЗЏМ (Здружение на џез музичари и слободни уметници на Македонија) Диригент: Џијан Емин Програма: Владимир Николов ПРОМЕНЛИВИ ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 01 Апр, 2017 до 23:00:00 , 01 Апр, 2017
 • Socom Sokom
 • 83 доаѓаат, 203 можеби
 • Richard Clayderman - 01 Април 2017 МОБ

  Ричард Клајдерман – француски уметник со рекордна продажба на албуми, кој го има популаризирано пијаното ширум светот повеќе од било кој, после Бетовен. ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:30:00 , 01 Апр, 2017 до 23:00:00 , 01 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • Pragma music entertainment
 • 37 доаѓаат, 122 можеби
 • Новиот маскенбал на старата школа во МКЦ

  Главните готвачи на манџите од легендарното Кастро: Славе и Game Over се повторно тука! Овој пат во поголем простор - нашиот омилен Младински Културен Центар. ...
 • МКЦ, Skopje
 • 23:00:00 , 01 Апр, 2017 до 03:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Новата манџа на старата школа
 • 47 доаѓаат, 97 можеби
 • Тартиф

  Автор: Жан Батист Молиер Режисер: ГАЛИН СТОЕВ УЛОГИ: ТАРТИФ – Драган Спасов ОРГОН – Ѓорѓи Јолевски ЕЛМИРА – Даница Георгиевска КЛЕАНТ – Владимир Јачев ДОРИНА- ...

  Основите на природната нега за кожа со Bare Origin

  Дознајте како најчесто употребуваните хемикалии во козметиката за нега на кожа, всушност доведуваат до нејзино прерано стареење и се штетни по Вашето здравје. ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 16:00:00 , 31 Мар, 2017 до 17:00:00 , 31 Мар, 2017
 • Bare Origin skincare
 • 29 доаѓаат, 62 можеби
 • Концерт на акузматична музика

  Концерт на акузматична музика со танцов перформанс во кореографија на Елена Антонова - Петровиќ во изведба на ученици и студенти по современ танц од МБУЦ ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 03 Апр, 2017 до 23:00:00 , 03 Апр, 2017
 • Socom Sokom
 • 41 доаѓаат, 46 можеби
 • Basskenball at Kapan an w/ D2, Machina, Bass Lab

  Љубителите на бас музика може да започнат да се радуваат на престојниот викенд. На 1ви Април, на исто место се собираат музички селектори од три колективи ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 23:59:00 , 01 Апр, 2017 до 05:00:00 , 02 Апр, 2017
 • D2
 • 45 доаѓаат, 39 можеби
 • Балетска вечер на Бурнонвил – Премиера

  БАЛЕТСКА ВЕЧЕР НА БУРНОНВИЛ - ПРЕМИЕРА Балетски дела инспирирани од Франција, Италија и Шпанија 05.04.2017 со почеток во 20 часот во МОБ Билетите се во ...