• Summer club Havana, Skopje
 • 19:00:00 , 20 Мај, 2017 до 01:00:00 , 21 Мај, 2017
 • Rap Skillz Makedonija
 • 232 доаѓаат, 245 можеби
 • Настанот е завршен
 • Rap Skillz Makedonija ви го презентираат петтиот по ред, а воедно и најголемиот battle rap настан кај нас – “MAYDAY".20-ти мај во летна Хавана, Скопје, со почеток од 19 часот, ќе се одржи промо настан од продукцијата на Rap Skillz Makedonija наречен MAYDAY што всушност значи повик за спас (distress call). За суштината на културата да се зачува и таа да продолжи да постои за тоа што е наменета има потреба од помош. За таа цел 12 артисти (5 битки) ќе си ги одмерат силите и ќе покажат што знаат и умеат, преку форматот на претходно напишани акапела текстови.На настанот за прв пат ќе се појават и гости од Бугарија, а исто така агендата е збогатена и со повеќе диџеи.----------------------------------------------------------------------------------------------Организатори: Јордан Иванов (Спит), Vladislav Gavrilovski (Влади) и KiskinovВодител: Небојша Милосављевиќ (Небо)Дизајн: Martin Kovachki (Марков)Beat: Skitara----------------------------------------------------------------------------------------------Битки / Battles:- KRTOT vs. Kiskinov (Divizija)- Ноце vs. Влади (Ortographia)- MD Beddah vs. ПРИМ- Данда vs. Фетус- Лаз Веѓас и Lux Kmala (Rap Pozitiv) vs. Кољо и ЈАСмин (DrunkFlow)----------------------------------------------------------------------------------------------Диџеи / DJs:- DJ Strajk Oficijalen Profil- Dj Oky Doky- DJ Drazi Drags- DJ Popeye- Марко Ortographia----------------------------------------------------------------------------------------------Rap Skillz Makedonija:- Website: https://www.rapskillzmakedonija.com- Facebook: https://www.facebook.com/rapskillzmakedonija- Youtube: https://www.youtube.com/RapSkillzMakedonija- Twitter: https://twitter.com/RapSkillzMK- Instagram: https://www.instagram.com/rapskillzmakedonijaRap Skillz Channel:- Facebook: https://www.facebook.com/RapSkillzChannel- Youtube: https://www.youtube.com/user/RapSkillzChannel- Instagram: https://instagram.com/rap_skillz_channel1- Twitter: https://twitter.com/RapSkillzKanal1- Blog: https://www.rapskillz.wordpress.com/Rap Skillz Slovenija:- Facebook: https://www.facebook.com/RapSkillzSi- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCrdHYa2H0V9qyh4AsrTvFXA----------------------------------------------------------------------------------------------Подржувачи на настанот: dns.mk и Team T19.

  Настани во близина (1км)

  Reborn Pop-up Shop Vol. 2

  Постер дизајн Bisera Krckovska Музика: DJ Drazi Drags b2b Strajk Oficijalen Profil // Овој петок (26.05.2017) во BackYard со почеток во 17.00 часот ќе се ...
 • BackYard Lounge Bar & Kids Area, Skopje
 • 17:00:00 , 01 Јун, 2017 до 20:00:00 , 01 Јун, 2017
 • Reborn
 • 239 доаѓаат, 339 можеби
 • Промоција на “Facizam 4“ од Tonyo San & King Fizze

  Промоција на четвртото продолжение на култниот стрип “Facizam“ од авторите Антонио Арангеловиќ и Филип Алексовски во фоајето на“Фросина“, промотивна цена на ...
 • МКЦ, Skopje
 • 20:00:00 , 30 Мај, 2017 до 23:00:00 , 30 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Legijata
 • 162 доаѓаат, 236 можеби
 • Ѓурологија во Скопје

  НАЈГЛЕДАНИОТ СТЕНД-АП ПРОЕКТ НА БАЛКАНОТ „ЃУРОЛОГИЈА“, ДОАЃА ВО СКОПЈЕ! Почитувани, После Chippendales, Авалон Продукција со задоволство Ви го најавува ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 21:00:00 , 05 Јун, 2017 до 23:00:00 , 06 Јун, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 74 доаѓаат, 251 можеби
 • Трибина: R’n’R-от како soundtrack за новото Мин. за Култура

  Трибина: Rock’n’Roll-от како soundtrack за новото Министерство за Култура на Р. Македонија Понеделник, 05.06.2017 - Младински Културен Центар, Џебно Кино ...
 • МКЦ, Skopje
 • 17:00:00 , 05 Јун, 2017 до 19:00:00 , 05 Јун, 2017
 • Македонска РОК Енциклопедија - Фотографии
 • 95 доаѓаат, 175 можеби
 • ВИДЕО ИГРА

  Диригент: Тимоти Редмонд (Велика Британија) Програма: Музика од најпознатите видео игри, меѓу кои и од: Final Fantasy, Legend of Zelda, Super Mario, Angry ...
 • Makedonska Filharmonija, Skopje
 • 20:00:00 , 01 Јун, 2017 до 23:00:00 , 01 Јун, 2017
 • Makedonska Filharmonija
 • 84 доаѓаат, 179 можеби
 • Аида - Џузепе Верди \\\ Aida - Giuseppe Verdi

  \\\ English bellow \\\ АИДА - Џузепе Верди Опера Оркестар, хор и балетскиот ансамбл на Македонска опера и балет Турска државна опера (Истанбул, Турција) Вања ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 31 Мај, 2017 до 23:00:00 , 31 Мај, 2017
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 54 доаѓаат, 150 можеби
 • Белградска трилогија (5, 6 и 7 јуни во 20:00ч)

  Премиерна изведба на театарската претстава „Белградска Трилогија“ Премиерата на претставата е закажана за 5 Јуни (Понеделник) во КИНО КУЛТУРА ВО 20:00 ...
 • Kino Kultura Skopje
 • 20:00:00 , 05 Јун, 2017 до 21:30:00 , 07 Јун, 2017
 • купете билети овде
 • Peripetija Production
 • 43 доаѓаат, 102 можеби