• Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 14 Јан, 2017 до 01:00:00 , 15 Јан, 2017
 • Public Room
 • 1 доаѓаат, 0 можеби
 • Настанот е завршен
 • На првиот Showroom концерт во 2017 ни гостуваат едни од најдобите џез музичари од Србија!Дозјнајте зошто квартетот на Милан Петрович го освојува целиот Балкан и дозволете си уживање во квалитетна музика~Резервирајте на 02 609 2650, contact@publicroom.org

  Настани во близина (1км)

  Izlozba na ilustracii

  Dragi lugje zadovolstvo mi e da Ve pokanam na mojata vtora samostojna izlozba na ilustracii The weekend after (after). Na samiot nastan kje mozete da si kupite ...
 • Излет, Skopje
 • 09:00:00 , 29 Јун, 2017 до 13:00:00 , 29 Јун, 2017
 • Tea Pupková
 • 109 доаѓаат, 437 можеби
 • ТОПСИ журка

  ТОП повод за ТОП журка! Славиме една година од промоцијата на #ТОПСИ - банка за млади! На годишнината на #ТОПСИ Банката ја проширува понудата за млади со 2 ...
 • Стопанска банка - На ваша страна, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Јун, 2017 до 23:59:00 , 27 Јун, 2017
 • Стопанска банка - На ваша страна
 • 106 доаѓаат, 126 можеби
 • ЛА, ЛА, ЛА… (Балетска премиера)

  Локација: Плато на МОБ (Плоштад Мајка Тереза) Кореограф: Саша Евтимова Музика: Драган Ѓаконовски-Шпато, Тодор Бојаџиев, Дуке Бојаџиев Идеја за костими : Саша ...
 • Плоштад Мајка Тереза, Skopje
 • 21:00:00 , 01 Јул, 2017 до 22:30:00 , 01 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 29 доаѓаат, 75 можеби
 • Изложба на фанзини „Напиши го тоа што сакаш да го прочиташ“

  Медиа/Арт клубот – Скопје на Младински образовен форум ве поканува на изложбата на фанзини наречена „Напиши го тоа што сакаш да го прочиташ“. На изложбата ќе ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Јун, 2017 до 22:00:00 , 27 Јун, 2017
 • Младински образовен форум - МОФ / Youth Educational Forum -YEF
 • 26 доаѓаат, 53 можеби
 • Проекција на видео перформанси „Пречки во програмата“

  Медиа/Арт клубот – Скопје на Младински образовен форум ве поканува на проекцијата на видеата од работилницата за перформанс наречени „Пречки во програмата“. На ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 27 Јун, 2017 до 22:30:00 , 27 Јун, 2017
 • Младински образовен форум - МОФ / Youth Educational Forum -YEF
 • 33 доаѓаат, 38 можеби
 • Програма на среќата во Скопје - Happiness program

  Драги пријатели, Летото е одлично време за почеток на нови и убави работи. Дојдете на нашата - Програма на среќата - откривање на повеќе мир, енергија и ...
 • Healthy Center, Skopje
 • 18:00:00 , 30 Јун, 2017 до 14:00:00 , 02 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • Happy Yoga Macedonia
 • 12 доаѓаат, 43 можеби
 • Петиција за финансирање на програмите за намалување на штети

  И оваа година ХОПС – Опции за здрав живот Скопје е дел од меѓународната кампања Support. Don't Punish. Подржи не казнувај. Главна цел на оваа кампања во ...
 • Macedonia Square, Skopje
 • 10:00:00 , 27 Јун, 2017 до 11:00:00 , 09 Јул, 2017
 • Healthy Options Project Skopje
 • 39 доаѓаат, 18 можеби
 • BBQ Party #5

  Од овој викенд дружењето со скара го преместуваме за навечер! Петочки, после топла работна недела правиме опуштена собиранка на тераса... Исти правила на игра ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 30 Јун, 2017 до 01:00:00 , 01 Јул, 2017
 • Public Room
 • 9 доаѓаат, 31 можеби
 • Milonga Di Roma

  *** Il Caffe Di Roma + Tango = MILONGA DI ROMA *** Il MILONGA di Roma embodies the values of friendship, warmth, spontaneity, closeness, familiarity and ...
 • Caffe di roma-Skopje
 • 20:30:00 , 28 Јун, 2017 до 23:59:00 , 28 Јун, 2017
 • Institut Tangom
 • 17 доаѓаат, 20 можеби