• Eu Info Center Skopje
 • 19:00:00 , 19 Мај, 2017 до 21:00:00 , 19 Мај, 2017
 • ЕУ ИнфоЦентар
 • 38 доаѓаат, 130 можеби
 • Настанот е завршен
 • Ве покануваме на четвртата проекција од серијалот „Европскиот филм зборува“ (European Film Talks). Во рамките на овој серијал ќе бидат прикажани наградувани европски филмови придружени со дискусија. На 19.05.2017, 19 часот во ЕУ ИнфоЦентарот ќе имате можност да го погледнете „Со глава низ ѕид“(2004) во режија на Фатих Акин. Филмот е добитник на преку 25 награди, меѓу кои и Златна мечка во Берлин.Серијалот се организира во рамките на програмата Културни приказни со која се промовира европската култура преку изложби, џем сесии, филмски проекции, предавања и останати возбудливи културни настани.

  Настани во близина (1км)

  Љубовен базар No.23

  Обично овој дел од годината паузираме со базари, поради летните одмори ама овој пат се преброивме, сите сме тука и расположени и разработени и спремни да ви ги ...
 • Кафе Бар Љубов, Skopje
 • 17:00:00 , 20 Јул, 2017 до 23:45:00 , 20 Јул, 2017
 • Кафе Бар Љубов
 • 106 доаѓаат, 249 можеби
 • Плат (2.398мнв)

  ДПС ТРАНСВЕРЗАЛЕЦ организира искачување на врвот Плат на 23 Јули 2017 год. Врвот Плат се наоѓа на планината Шар Планина, висок е 2.398 метри надморска ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:30:00 , 23 Јул, 2017 до 18:00:00 , 23 Јул, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 16 доаѓаат, 139 можеби
 • BBQ Party #8

  Дали сте за петочно, опуштено дружење на тераса? Ако до сега не сте биле на нашите bbq- дружења се што треба да знаете е дека потребно е да си донесете што ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 21 Јул, 2017 до 01:00:00 , 22 Јул, 2017
 • Public Room
 • 6 доаѓаат, 36 можеби
 • Rapha Women’s 100 - Skopje

  Ајде заедно да извозиме 100км. Во Недела, на 23ти Јули, да се придружиме на глобалниот настан "Rapha Women's 100" чија цел е да инспирира илјадници жени околу ...
 • Skopje
 • 07:30:00 , 23 Јул, 2017 до 16:00:00 , 23 Јул, 2017
 • Tina Nestoroska
 • 19 доаѓаат, 23 можеби
 • Saturday in Public Room

  И оваа сабота на терасата на Public Room уживаме во летните скопски денови, омиленото друштво, коктелите за 100че и селекцијата на џез мелодии на Гордан ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 22 Јул, 2017 до 01:00:00 , 23 Јул, 2017
 • Public Room
 • 6 доаѓаат, 25 можеби
 • Cubanero @Che

  Одамна не сме си напраиле тематска, па да здробиме малку мраз за мохита, куба либриња и да размрдаме кукови :D Кубанска тематска фиеста, пури, коктели, музиче ...
 • Che Cafe Bar, Skopje
 • 23:00:00 , 22 Јул, 2017 до 02:00:00 , 23 Јул, 2017
 • Che Cafe Bar
 • 4 доаѓаат, 22 можеби
 • BIH / PRT / MKD - Nederland

  Oefenwedstrijd van het Nederlands mannenteam in het Vierlandentoernooi van Skopje. Tegenstanders zijn Bosnië en Herzegovina, Portugal en gastland Macedonië. ...
 • Skopje
 • 20:00:00 , 21 Јул, 2017 до 22:00:00 , 21 Јул, 2017
 • Oranje Basketball
 • 5 доаѓаат, 15 можеби
 • Хуманитарен петок веЧЕр

  Со Ризински одлучивме петок да го посветиме на Тео, собираме за неговата нова количка во која многу полесно ќе се движи и ќе биде многу посамостоен! Имаме и ...
 • Che Cafe Bar, Skopje
 • 21:30:00 , 21 Јул, 2017 до 00:30:00 , 22 Јул, 2017
 • Che Cafe Bar
 • 3 доаѓаат, 12 можеби