• Gnezdo Kitchen Bar, Skopje
 • 17:00:00 , 13 Јан, 2017 до 20:00:00 , 13 Јан, 2017
 • Gnezdo Kitchen Bar
 • 18 доаѓаат, 75 можеби
 • Настанот е завршен
 • Ајде да почнеме јако во оваа година. Заедно да ја прославиме Православната Нова Година на најдобрата AfterWork забава во Вашето омилено гнездо. Добро познатите Бени и Нон Стоп ќе ја започнат забавата, а ДиЏеј Брик со неговиот ретро сет ќе ја продолжи забавата. Телефони за резервации 078/306-010 и 076/440-155.

  Настани во близина (1км)

  Izlozba na ilustracii

  Dragi lugje zadovolstvo mi e da Ve pokanam na mojata vtora samostojna izlozba na ilustracii The weekend after (after). Na samiot nastan kje mozete da si kupite ...
 • Излет, Skopje
 • 09:00:00 , 29 Јун, 2017 до 13:00:00 , 29 Јун, 2017
 • Tea Pupková
 • 109 доаѓаат, 437 можеби
 • ЛА, ЛА, ЛА… (Балетска премиера)

  Локација: Плато на МОБ (Плоштад Мајка Тереза) Кореограф: Саша Евтимова Музика: Драган Ѓаконовски-Шпато, Тодор Бојаџиев, Дуке Бојаџиев Идеја за костими : Саша ...
 • Плоштад Мајка Тереза, Skopje
 • 21:00:00 , 01 Јул, 2017 до 22:30:00 , 01 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 29 доаѓаат, 75 можеби
 • BBQ Party #5

  Од овој викенд дружењето со скара го преместуваме за навечер! Петочки, после топла работна недела правиме опуштена собиранка на тераса... Исти правила на игра ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 30 Јун, 2017 до 01:00:00 , 01 Јул, 2017
 • Public Room
 • 10 доаѓаат, 76 можеби
 • Програма на среќата во Скопје - Happiness program

  Драги пријатели, Летото е одлично време за почеток на нови и убави работи. Дојдете на нашата - Програма на среќата - откривање на повеќе мир, енергија и ...
 • Healthy Center, Skopje
 • 18:00:00 , 30 Јун, 2017 до 14:00:00 , 02 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • Happy Yoga Macedonia
 • 21 доаѓаат, 59 можеби
 • Saturday in Public Room

  Летна вечер. Добра музика. Отворено небо. Насмеани лица. Придружете ни се и оваа сабота и уживајте во џез репертоарот на Гордан Спасовски Трио со вашето ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 01 Јул, 2017 до 01:00:00 , 02 Јул, 2017
 • Public Room
 • 22 доаѓаат, 49 можеби
 • Polar Talks - Angular vs React

  Чест ни е да ве поканиме на првиот од низата настани под името Polar Talks. Како прва тема избравме да се посветиме на една актуелна полемика: Angular vs ...
 • Public Room, Skopje
 • 18:00:00 , 05 Јул, 2017 до 20:00:00 , 05 Јул, 2017
 • Polar Cape Career
 • 24 доаѓаат, 45 можеби
 • Sonic Signals

  Sonic Signals е нов аудио/визуелен концепт кој им дозволува на диџеите, продуцентите, експерименталните артисти и визуелните артисти, целосна слобода да ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 00:00:00 , 29 Јун, 2017 до 05:00:00 , 30 Јун, 2017
 • Klara Vedis
 • 31 доаѓаат, 41 можеби
 • Ехо Од Далечното Минато #17 - Ненад Стефаноски Шурбе Хајпертек

  Сабота 01.07.17 под отворено небо во дворот на Капан Ан, 17ти пат Ехо Од Далечното Минато со: * Ненад Стефаноски (Foolish Green / Green Out) * Шурбе * ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 23:59:00 , 01 Јул, 2017 до 05:00:00 , 02 Јул, 2017
 • Ехо Од Далечното Минато
 • 16 доаѓаат, 45 можеби
 • PMG Event w/Mirko Popov+Nino Naumov

  Фантастичнна атмосфера во дворот на Капан Ан Традиционално секое лето Овој ПЕТОК во класичен ПМГ состав Нино Наумов Мирко Попов под ѕвездите сервираме најдобра ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 23:55:00 , 30 Јун, 2017 до 05:00:00 , 01 Јул, 2017
 • Mirko Popov
 • 19 доаѓаат, 30 можеби
 • Изложба на карикатури на тема "Демократија"

  scroll for English..... На 4ти јули 2017 (вторник), во 12 часот ќе биде отворена изложбата на карикатури кои учествуваа на меѓународниот конкурс за дигитална ...
 • Галерија Остен, Skopje
 • 12:00:00 , 04 Јул, 2017 до 17:00:00 , 14 Јул, 2017
 • Dose Satire for a Healthy Democracy
 • 9 доаѓаат, 14 можеби