• Stadion Na Arm Gradski Park, Skopje
 • 21:00:00 , 20 Јун, 2017 до 01:00:00 , 21 Јун, 2017
 • Avalon Produkcija
 • 1960 доаѓаат, 2022 можеби
 • Настанот е завршен
 • ГОЛЕМО ОТВОРАЊЕ НА SKOPJE CALLING 2017:СУПЕР ВОЗБУДЛИВИТЕ THIEVERY CORPORATION ВО СКОПЈЕ!Драги пријатели,Големо задоволство ни е да Ве информираме дека приказната со концертната сезона 2017-та продолжува. Еден од највозбудливите и најквалитетни бендови од светската концертна индустрија, Thievery Corporation доаѓа во Скопје, како специјално отворање на фестивалот Skopje Calling 2017.Авалон Продукција како и за секој свој избор за концерт во Македонија, секогаш настојува да ги задоволи апетитите на публиката од сите генерации и со различна жанровска определба, се разбира, заедно со личните апетити и музички вкусови на продукцијата. Така и овој пат се одлучивме за бенд којшто е маестрален во живо и можеби единствениот во светот кој со својот уникатен музички стил спојува повеќе музички жанрови со елементи на електронска музика. Концертот ќе биде на отворено и ќе се одржи на стадионот на АРМ.Влезниците по цена од 990 денари ќе бидат пуштени во продажба од 15-ти мај, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, Југотон и онлајн.Thievery Corporation во Скопје доаѓаат во комплетен состав, со над 20 музичари на сцена. Скопје може да очекува вистински спектакл!Одиме понатаму,Авалон Продукција

  Настани во близина (1км)

  IceCreamFromSaturn in Тran3it

  Температурите на студениот Сатурн се во пораст... психоделичните сладоледни топки започнаа да се топат и транзитираат кон Земјата... Спремете корнети! ICFS in ...

  Одбележување на Меѓународниот ден нa јогата

  Почитувани, По повод Меѓународниот ден на јогата, Индиската Амбасада од Софија, во соработка со македонските јога друштва и школи и пријателите на Индија, Ве ...
 • Central Park Skopje
 • 09:00:00 , 24 Јун, 2017 до 12:00:00 , 24 Јун, 2017
 • купете билети овде
 • Меѓународен ден на јогата - International Day of Yoga
 • 20 доаѓаат, 22 можеби
 • Summer School of Architecture "St. Joachim Osogovski"

  The Sense of Home Home is the place where one belongs. It is a place of privacy, peace and safety. It is an island, separated from the rest of the world, ...