• Стрип книжарница Бункер, Skopje
 • 10:00:00 , 20 Мај, 2017 до 15:00:00 , 20 Мај, 2017
 • Стрип книжарница Бункер
 • 107 доаѓаат, 209 можеби
 • Настанот е завршен
 • Ден на бесплатни стрипови! За прв пат кај нас, во организација на Стрип книжарница Бункер, на 20. 05.2017. Оваа манифестација започна во Соединетите Американски Држави во 2002, а потоа се прошири и во многу други земји. Во првите 6 години поделени се повеќе од 12 милиони бесплатни стрипови во над 30 земји. Целта е промовирање и ширење на стрип-културата.За оваа прилика обезбедивме над 130 стрипови кои ќе бидат делени по принципот прв дојден, прв услужен. Секој посетител ќе има право да земе најмногу два стрипа од претходно направената листа. Покрај бесплатните стрипови стрип книжарницата Бункер ќе понуди и многу други пропратни попусти и акции. Почетокот е во 10 часот.

  Настани во близина (1км)

  Reborn Pop-up Shop Vol. 2

  Постер дизајн Bisera Krckovska Музика: DJ Drazi Drags b2b Strajk Oficijalen Profil // Овој петок (26.05.2017) во BackYard со почеток во 17.00 часот ќе се ...
 • BackYard Lounge Bar & Kids Area, Skopje
 • 17:00:00 , 01 Јун, 2017 до 20:00:00 , 01 Јун, 2017
 • Reborn
 • 239 доаѓаат, 339 можеби
 • Ѓурологија во Скопје

  НАЈГЛЕДАНИОТ СТЕНД-АП ПРОЕКТ НА БАЛКАНОТ „ЃУРОЛОГИЈА“, ДОАЃА ВО СКОПЈЕ! Почитувани, После Chippendales, Авалон Продукција со задоволство Ви го најавува ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 21:00:00 , 05 Јун, 2017 до 23:00:00 , 06 Јун, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 74 доаѓаат, 251 можеби
 • Аида - Џузепе Верди \\\ Aida - Giuseppe Verdi

  \\\ English bellow \\\ АИДА - Џузепе Верди Опера Оркестар, хор и балетскиот ансамбл на Македонска опера и балет Турска државна опера (Истанбул, Турција) Вања ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 31 Мај, 2017 до 23:00:00 , 31 Мај, 2017
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 54 доаѓаат, 150 можеби
 • Белградска трилогија (5, 6 и 7 јуни во 20:00ч)

  Премиерна изведба на театарската претстава „Белградска Трилогија“ Премиерата на претставата е закажана за 5 Јуни (Понеделник) во КИНО КУЛТУРА ВО 20:00 ...
 • Kino Kultura Skopje
 • 20:00:00 , 05 Јун, 2017 до 21:30:00 , 07 Јун, 2017
 • купете билети овде
 • Peripetija Production
 • 43 доаѓаат, 102 можеби
 • Премиера „Ничија земја“ Отворање на МНТ - ФЕСТ

  Премиера „Ничија земја“ Автор: Данис Тановиќ Адаптација и режија: Александар Морфов Сценографи: Никола Тороманов и Валентин Светозарев Костимограф: Валентин ...
 • Македонски Народен Театар, Skopje
 • 20:00:00 , 03 Јун, 2017 до 22:00:00 , 03 Јун, 2017
 • Македонски Народен Театар
 • 49 доаѓаат, 88 можеби
 • 5 и 6 јуни „Магбет“ хуи опера и пекиншки оперски театар, Кина

  Во рамките на МНТ-ФЕСТ Магбет: исплашена душа во изведба на Хуи опера и пекиншки оперски театар од провинцијата Анхуи Улоги: Ѕи Јин - Јушу Ванг Ќи Ѓанг - ...
 • Македонски Народен Театар, Skopje
 • 20:00:00 , 05 Јун, 2017 до 21:30:00 , 05 Јун, 2017
 • Македонски Народен Театар
 • 18 доаѓаат, 68 можеби