• Skopje City Mail
 • 12:00:00 , 20 Мај, 2017 до 14:00:00 , 20 Мај, 2017
 • Lego club Macedonia
 • 19 доаѓаат, 56 можеби
 • Настанот е завршен
 • LEGO BUILDER CHAMPIONSHIP IVОваа сабота(20.05.2017г.),Lego Club Macedonia во соработка со КРШ,ве поканува на четвртиот Lego натпревар од низата натпревари предвидени за оваа година.Натпреварот ке се одржува во Skopje City Mall.Пријавување за учество:На FB страната на Lego Club Macedonia,каде во inbox треба да испратите Ваши податоци(број за контакт,е-mail), Име,Презиме и возраст на Вашето дете.-Право на учество имаат деца од 5 до 10 години,-Право на учество немаат оние деца кои во претходните натпревари освоиле I, I I или I I I место.БРОЈОТ НА УЧЕСНИЦИ Е ОГРАНИЧЕН.Децата ке бидат поделени во две групи,од 5 до 7 години и од 8 до 10 години.Ке им биде претставена модел Lego фигура која ке треба да ја изработат за најкраток временски период.Времето на изработка на фигурата е ограничено 10 минути.Најбрзите тројца од секоја група ке бидат наградени,а сите останати учесници ке добијат подарок изненадување.За наградите како и секој Lego натпревар ке се погрижи Крш.Победниците од секоја група се здобиваат со право на учество во финалниот натпревар Lego Builder Championship,кој ке се одржи во Декември.Ке се натпреваруваат за титула Mini Lego Builder и Lego Builder.Натпреварот ќе се одвива во Skopje City Mall.Присуството го потврдувате во продавницата КРШ на 2 кат од каде ќе ве упатат кон местото на натпреварот.За време на Lego натпреварот во КРШ ке има промотивен Lego попуст од 10% на се што не подлегнува на намалување.

  Настани во близина (1км)

  Шарски Води 2017 - Планиско Велосипедски Маратон

  ДПС Трансверзалец од Скопје на ден 25.06.2017 година (недела) ќе го организира Планинскиот Велосипедски Маратон „ШАРСКИ ВОДИ 2017“ велосипедска манифестација ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 07:00:00 , 25 Јун, 2017 до 19:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 283 доаѓаат, 1220 можеби
 • Aérea Negrot во Епицентар

  Пријатели, конечно, во Скопје, глас кој убива - Aérea Negrot. Пејачка, продуцент, диџеј и композитор во магична ламба. ...
 • Epicentar, Skopje
 • 00:00:00 , 24 Јун, 2017 до 05:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Skopje Pride Weekend
 • 142 доаѓаат, 145 можеби
 • ТОПСИ журка

  ТОП повод за ТОП журка! Славиме една година од промоцијата на #ТОПСИ - банка за млади! На годишнината на #ТОПСИ Банката ја проширува понудата за млади со 2 ...
 • Стопанска банка - На ваша страна, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Јун, 2017 до 23:59:00 , 27 Јун, 2017
 • Стопанска банка - На ваша страна
 • 106 доаѓаат, 126 можеби
 • GRAND OPENING Giovani Beach Lounge Bar

  По повод отварање на Giovani Beach & Lounge Bar во Охрид и 22ри роденден на Caffe Giovani во Скопје со задоволство ве очекуваме на целодневна журка во Охрид на ...
 • Giovani Beach Lounge Bar & Hotel Park Golden View, Ohrid
 • 12:00:00 , 24 Јун, 2017 до 01:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Giovani Beach Lounge Bar & Hotel Park Golden View
 • 32 доаѓаат, 43 можеби
 • FOOD_DRINK
 • Sonic Signals

  Sonic Signals е нов аудио/визуелен концепт кој им дозволува на диџеите, продуцентите, експерименталните артисти и визуелните артисти, целосна слобода да ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 00:00:00 , 29 Јун, 2017 до 05:00:00 , 30 Јун, 2017
 • Klara Vedis
 • 31 доаѓаат, 41 можеби
 • В.А. Моцарт – Реквием

  Диригент: Иван Еминовиќ Режисер: Дејан Прошев Хор мајстор: Јасмина Ѓоргеска Солисти: Нада Талевска – Спасовска – сопран Ирена Кавкалевска – мецосопран Благој ...