• MKC Club & Restaurant, Skopje
 • 19:00:00 , 15 Јун, 2017 до 20:00:00 , 18 Јун, 2017
 • Familija Tangovi Skopje
 • 67 доаѓаат, 121 можеби
 • Настанот е завршен
 • ENGLISH BELOW******************************Драги танго луѓе,Со особена чест и задоволство ви го најавуваме третиот Скопје танго викенд, а воедно и последен за оваа пролетно-летна сезона! Овој пат ќе имаме уникатна можност да бидеме домаќини на аргентинското танго трио Лос Милонгитас, кои се на својата прва европска турнеја! Покрај закажаниот концерт на 16ти јуни, тие ќе одржат и работилница за музикалност за танго танчери! Следува богата програма целиот викенд, затоа резервирајте ги датите 15-18 јуни за незаборавно танго искуство и тоа на домашен терен, а со гости од странство!15ти јуни (четврток)19:00 – 20:30 работилница за музикалност 1МУЗИЧКИ ЕЛЕМЕНТИ ВО ТАНГО Маркатo и негово препознавање во стиловите на различните оркестри20:30 – 22:00 работилница за музикалност 2МУЗИЧКИ ЕЛЕМЕНТИ ВО ТАНГО Синкопа, 332, бордонео и песанте и нивно препознавање во стиловите на различните оркестри(Инфо и детали: https://www.facebook.com/events/635379339986712/)16ти јуни (петок)21:00 – 01:00 Концерт на танго триото Лос Милонгитас и милонгаМесто: МКЦ Клуб РесторанDJ Marija ZafirovaБилети: 500 мкд (до 25ти мај) / 600 мкд (по 25ти мај)https://www.facebook.com/events/1494396970579211/17ти јуни (сабота)21:00 -01:00 Гран милонгаDJ Jelena VukelicМесто: МКЦ Клуб РесторанВлез: 300 мкд18ти јуни (недела)14:00 – 20:00 Дневна милонгаDJs Marija Bejkova & Mickoska DanceМесто: МКЦ Клуб РесторанВлез: 150мкд<3Familija Tangovi Skopje*************************************************Dear tango friends,We have an exclusive opportunity to invite you to the third and very special edition of Skopje tango weekend: 15th – 18th of June! Together with MKC Club & Restaurant, we are welcoming the Argentinean tango trio Los Milonguitas while on their first European tour. Don’t miss the chance to be part of this unique atmosphere created by the authentic vibes and the magic of the tango! Besides the concert, you can join two musicality workshops (for tango dancers), as well as two more milongas. Here is the full schedule: (missing info coming soon)15th of June (Thursday)19:00 – 20:30 Musicality workshop 1MUSICAL ELEMENTS IN TANGOAccompanying models: the MARCATO and its recognition in the styles of different orchestras20:30 – 22:00 Musicality workshop 2MUSICAL ELEMENTS IN TANGOAccompanying models: SINCOPA, 332, BORDONEO y PESANTE and their recognition in the styles of different orchestras(Info and details:https://www.facebook.com/events/635379339986712/)16th of June (Friday)21:00 – 01:00 Live concert & MilongaVenue: MKC Club & RestaurantDJ Marija ZafirovaTickets: 10euhttps://www.facebook.com/events/1494396970579211/17th of June (Saturday)21:00 – 01:00 Gran MilongaDJ Pepe TangoDjVenue: MKC Club & RestaurantEntrance: 5eu18th of June (Sunday)14:00 – 20:00 Daily MilongaDJs Marija Bejkova & Mickoska DanceVenue: MKC Club & RestaurantEntrance: 2,5eu<3Familija Tangovi Skopje

  Настани во близина (1км)

  ТОПСИ журка

  ТОП повод за ТОП журка! Славиме една година од промоцијата на #ТОПСИ - банка за млади! На годишнината на #ТОПСИ Банката ја проширува понудата за млади со 2 ...
 • Стопанска банка - На ваша страна, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Јун, 2017 до 23:59:00 , 27 Јун, 2017
 • Стопанска банка - На ваша страна
 • 106 доаѓаат, 126 можеби
 • GRAND OPENING Giovani Beach Lounge Bar

  По повод отварање на Giovani Beach & Lounge Bar во Охрид и 22ри роденден на Caffe Giovani во Скопје со задоволство ве очекуваме на целодневна журка во Охрид на ...
 • Giovani Beach Lounge Bar & Hotel Park Golden View, Ohrid
 • 12:00:00 , 24 Јун, 2017 до 01:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Giovani Beach Lounge Bar & Hotel Park Golden View
 • 32 доаѓаат, 43 можеби
 • FOOD_DRINK
 • Sonic Signals

  Sonic Signals е нов аудио/визуелен концепт кој им дозволува на диџеите, продуцентите, експерименталните артисти и визуелните артисти, целосна слобода да ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 00:00:00 , 29 Јун, 2017 до 05:00:00 , 30 Јун, 2017
 • Klara Vedis
 • 31 доаѓаат, 41 можеби
 • В.А. Моцарт – Реквием

  Диригент: Иван Еминовиќ Режисер: Дејан Прошев Хор мајстор: Јасмина Ѓоргеска Солисти: Нада Талевска – Спасовска – сопран Ирена Кавкалевска – мецосопран Благој ...

  Клуб 27 во Old School

  Овој петок барот Old School и Dominion events (Марко и Златко) оддаваат почит на група музичари кои за нивниот краток и интензивен живот успеале да остават ...
 • Old School Cafe, Skopje
 • 21:00:00 , 23 Јун, 2017 до 00:00:00 , 24 Јун, 2017
 • Dominion Events
 • 10 доаѓаат, 22 можеби
 • Btkrsh Present: Audio Portmanning (Live)

  Btkrsh со особена чест и задоволство Ве кани на промоција на изданието "Temperatura" на велешкиот мултимедијален артист Audio Portmanning. Audio Portmanning е ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 23:55:00 , 23 Јун, 2017 до 05:00:00 , 24 Јун, 2017
 • Btkrsh
 • 18 доаѓаат, 15 можеби