• Младински Културен Центар, Skopje
 • 21:00:00 , 24 Мар, 2017 до 00:00:00 , 25 Мар, 2017
 • Младински Културен Центар
 • 203 доаѓаат, 193 можеби
 • Настанот е завршен
 • Кратка најава.SWANS доаѓаат во МКЦ Скопје!24.март.2017 годинаВо рамки на турнеја по повод промоција на последниот студиски албум "The Glowing Man", Скопје повторно на мапата.Овој пат, со нивна комплетна опрема, tour bus... бидете спремни.Првите билети по цена од 400 денари во продажба од понеделник 21.11 на Билетарница МКЦ и преку продажната мрежа на МК Тикетс. SWANS во Скопје.

  Настани во близина (1км)

  Априлско искачување на Плат

  ДПС ТРАНСВЕРЗАЛЕЦ организира Априлско искачување на врвот Плат на 30 Април 2017 год. Врвот Плат се наоѓа на планината Шар Планина, висок е 2.398 метри ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:30:00 , 30 Апр, 2017 до 19:00:00 , 30 Апр, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 37 доаѓаат, 262 можеби
 • Мајсторот и Маргарита

  Режисер: ИВАН ПОПОВСКИ Мајсторот — ДЕЈАН ЛИЛИЌ Маргарита — ДРАГАНА КОСТАДИНОВСКА Воланд/Афраниј — НИКОЛА РИСТАНОВСКИ Понтиј Пилат — ЈОРДАН ...
 • Македонски Народен Театар, Skopje
 • 17:00:00 , 29 Апр, 2017 до 22:00:00 , 29 Апр, 2017
 • Македонски Народен Театар
 • 46 доаѓаат, 232 можеби
 • Урбан Фест

  Урбан Фест е меѓународен фестивал на живи статуи и други улични уметности. Ги славиме урбаните уметности и убавината на градскиот ритам. 28ми април, Петок, ...
 • Skver Jadran, Skopje
 • 19:30:00 , 28 Апр, 2017 до 00:00:00 , 29 Апр, 2017
 • Урбан Фест
 • 105 доаѓаат, 124 можеби
 • Гласот на славејот

  Диригент: Даниел Рајскин (Русија) Солист: Милена Арсовска - сопран Програма: Н. Крстевски: „Хипнагогија во Тулијанум“ * O. Golijov: Три песни за сопран и ...
 • Makedonska Filharmonija, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Апр, 2017 до 23:00:00 , 27 Апр, 2017
 • Makedonska Filharmonija
 • 23 доаѓаат, 47 можеби
 • Априлско Language Cafe во Скопје

  Зборувате друг јазик но не се чувствувате сигурни? Дали сакате да дознаете повеќе за странски јазици и различни култури? Дали сакате да запознаете млади луѓе ...
 • Кафе Бар Љубов, Skopje
 • 18:00:00 , 27 Апр, 2017 до 21:00:00 , 27 Апр, 2017
 • Волонтерски Центар Скопје
 • 21 доаѓаат, 32 можеби
 • Хуманитарна забава за Наташа

  Почитувани, ЈП Паркинзи на Општина Центар Ве поканува на голема хуманитарна забава за Наташа Николовска, самохрана мајка, која боледува од рак на желудник. ...
 • Bistro Opera pub, Skopje
 • 21:30:00 , 27 Апр, 2017 до 00:00:00 , 28 Апр, 2017
 • ЈП Паркинзи на Општина Центар
 • 22 доаѓаат, 29 можеби
 • Chevignon Cafe - Afterwork Party - All Day Long!

  Секој Четврток во Гтц во кафичот Шевињон ве каниме на после работна забава , забавата ке биде во текот на целиот сончев ден исполнета со нова електронска ...
 • Chevignon Cafe, Skopje
 • 17:00:00 , 27 Апр, 2017 до 23:00:00 , 27 Апр, 2017
 • Old School Music
 • 26 доаѓаат, 21 можеби