• Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:30:00 , 21 Мај, 2017 до 21:00:00 , 21 Мај, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 18 доаѓаат, 93 можеби
 • Настанот е завршен
 • На 21.05.2017 (недела) ДПС Трансверзалец ќе се приклучи на мемориjалниот планинарски марш по Селечка Планина организиран од Еколошкото Планинарско Друштво "КАРТУШ" од Прилеп во чест на Петре Андоноски - Музичарот.• Поаѓање од Скопје: во 6.30 ч, Пошта- Железничка Скопје• Пријавување и набавка на карти за превоз : најкасно до 19.05.2017 во продавницата пред студенсткиот дом Кузман Јософовски Питу секој ден од 10 до 21ч. или на редовен состанок на друштвот в Четврток од 20 до 21.30ч.•Лице за контакт: Миле М. 072/250-019• Цена: за превоз 500 ден минибус • Акцијата ќе се одржи доколку се пријават повеќе од 10 учеснициПотребна опрема: разгазени планинарски кондури, облека според најавата за временската прогноза, планинарски стапчиња, течности најмалку 1.5л.Напомена:Секој учесник зема учество на сопствена одговорност и одговара за својата психофизичка подготвеност.Во прилог Програмата од организаторот:------------------------------------------------------------------------------------------- Еколошкото Планинарско Друштво "КАРТУШ" од Прилеп и оваа 2017 г., на ден 21.05.2017 година го организира традиционалниот Републички мемориjален планинарски марш по Селечка Планина во чест на починатиот прилепчанец, наш придружник по планинарските патеки и планинарски дружења* • Петре Андоноски - Музичарот.- Ке ни биде чест и задоволство да ни се придружите во планинарскиот марш по оваа прекрасна и живописна патека на уште едно незаборавно планинарско пролетно дружење.Агенда на меморалниот марш:08.00 ч. - Тргнуванае од пред Домот на културата "Марко Цепенков" (обезбеден бесплатен автобуски превоз до с.Плетвар)08.30 ч. - Тргнување од почетната точка кај с.Плетвар (1000 мнв)08.35 ч. - чешма Дервен (1010 мнв, 200 м од почетокот)09.00 ч. - чешма Бозоец / 5 мин одмор (1015 мнв, 1000 м од предходна точка)10.30 ч. - Трајанова чешма / 30 мин одмор и појадик (1280 мнв, 2800 м)12.00 ч. - чешма Ливада /15 мин одмор и пригоден говор во чест наПетре Андоноски - Музичарот (1520 мнв, 2500 м)13.30 ч. - Чешма "Казанташ" / 30 мин одмор и освежуваььена планинарите со чај и локум15.30 ч. - ЦЕП - манастир Св.Димитри]а, с.Селце 1,5 ч дружење, додeлување на благодарници и дипломи на планинарските друштва како и на најмладиот и на најстариот учесник на маршот и ручек: обезбедено е планинарско гравче на прилепски начин (900 мнв, 3500 м)17.00 ч. - Тргнување за Прилеп Вкупна должина на патеката : 20 км (предвидено време 6 ч.)

  Настани во близина (1км)

  Шарски Води 2017 - Планиско Велосипедски Маратон

  ДПС Трансверзалец од Скопје на ден 25.06.2017 година (недела) ќе го организира Планинскиот Велосипедски Маратон „ШАРСКИ ВОДИ 2017“ велосипедска манифестација ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 07:00:00 , 25 Јун, 2017 до 19:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 283 доаѓаат, 1220 можеби
 • Aérea Negrot во Епицентар

  Пријатели, конечно, во Скопје, глас кој убива - Aérea Negrot. Пејачка, продуцент, диџеј и композитор во магична ламба. ...
 • Epicentar, Skopje
 • 00:00:00 , 24 Јун, 2017 до 05:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Skopje Pride Weekend
 • 142 доаѓаат, 145 можеби
 • ТОПСИ журка

  ТОП повод за ТОП журка! Славиме една година од промоцијата на #ТОПСИ - банка за млади! На годишнината на #ТОПСИ Банката ја проширува понудата за млади со 2 ...
 • Стопанска банка - На ваша страна, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Јун, 2017 до 23:59:00 , 27 Јун, 2017
 • Стопанска банка - На ваша страна
 • 106 доаѓаат, 126 можеби
 • Промоција на книга - „Благодарам што постоиш“ - Јагода Ристеска

  “Благодарам што постоиш” е книга која ќе Ве одведе на едно емотивно патување. Во неа на магичен начин се испреплетуваат три животни приказни. Ела е млада жена, ...
 • Public Room, Skopje
 • 18:30:00 , 23 Јун, 2017 до 20:00:00 , 23 Јун, 2017
 • Vladanka Drenkovska
 • 35 доаѓаат, 65 можеби
 • GRAND OPENING Giovani Beach Lounge Bar

  По повод отварање на Giovani Beach & Lounge Bar во Охрид и 22ри роденден на Caffe Giovani во Скопје со задоволство ве очекуваме на целодневна журка во Охрид на ...
 • Giovani Beach Lounge Bar & Hotel Park Golden View, Ohrid
 • 12:00:00 , 24 Јун, 2017 до 01:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Giovani Beach Lounge Bar & Hotel Park Golden View
 • 32 доаѓаат, 43 можеби
 • FOOD_DRINK
 • Saturday in Public Room

  Саботна вечер. Џез. Лето. Тераса. Уживајте заедно со нас и свирката на CONTINUUM во состав Филип Димишковски- клавијатури, Дионис Стратов- бас, Виктор ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 24 Јун, 2017 до 01:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Public Room
 • 9 доаѓаат, 32 можеби
 • BBQ Party #4

  Стигнавме до BBQ Party #4, уште едно опуштено неделно дружење на отворено. Овој пат покрај подготвена тераса, извадена скара и добро оладени пијачки ќе имаме ...
 • Public Room, Skopje
 • 12:00:00 , 25 Јун, 2017 до 18:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Public Room
 • 8 доаѓаат, 32 можеби
 • Индивидуални СЕСИИ - Читање и балансирање на АУРА

  БИОФИДБЕК ТЕХНОЛОГИЈА Апаратот „AURA VIDEO STATION 5.1“ им помогнал на илјадници луѓе да го запознаат сопствениот внатрешен свет и да го достигнат вистинскиот ...
 • Ars Lucida - Coaching & Training, Skopje
 • 10:00:00 , 23 Јун, 2017 до 20:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Ars Lucida - Coaching & Training
 • 7 доаѓаат, 32 можеби