• Младински Културен Центар, Skopje
 • 10:30:00 , 24 Мар, 2017 до 22:00:00 , 24 Мар, 2017
 • Француски институт во Скопје - Institut français de Skopje
 • 52 доаѓаат, 107 можеби
 • Настанот е завршен
 • ПРАЗНИК НА ФРАНКОФОНИЈАТА Петок 24 март 2017 | Младински културен центарРЕГИОНАЛЕН ФОРУМ „ФРАНЦУСКИОТ ЈАЗИК, МЛАДИТЕ И МОЖНОСТИТЕ ЗА РАБОТА“10:30 ч. - Отворање на форумот :„Освен тоа, зборувам и француски! - Им даваме збор на младите”11:00 ч. - Прва тркалезна маса : „Францускиот јазик, неопходен за меѓународна кариера”12:00 ч. - Говор на Н.Е. г-дин Кристијан Тимоние, Амбасадор на Франција, и доделување на наградите од фото натпреваротНајдобрите фотографии од натпреварот ќе бидат изложени во холот на Младинскиот културен центар.12:30 ч. - Втора тркалезна маса : „Познавањето на францускиот јазик како можност за работа на младите на Балканот“13:30 ч. - Трета тркалезна маса : „Франкофонски универзитетски обуки достапни во Европа“14:30 ч. Коктел15:30 ч. - Работилница : „Специјализиран француски јазик: како и зошто да се предава?”ДОКОЛКУ САКАТЕ ДА ПРИСУСТВУВАТЕ НА ФОРУМОТ, ве замолуваме да го најавите вашето присуство на следната мејл адреса culture@ifs.mk , при што ќе го наведете вашето име и презиме и насловот на тркалезната маса за која сте заинтересирани.-------------------------------------------------------------------------20 ч. – ЕКСКЛУЗИВЕН КОНЦЕРТ НА ФРАНЦУСКИОТ МУЗИЧАР ШАРЛ БАТИСТВечер на запознавање со француската шансона со овој млад уметник, чија кариера е во значаен подем. БЕСПЛАТНИ ВЛЕЗНИЦИ ЗА КОНЦЕРТОТ се резервираат на следниот мејл: culture@ifs.mk-------------------------------------------------------------------------Ве очекуваме во голем број заедно да ја прославиме Фракофонијата!* * *Accès à l'information en français :http://www.ifs.mk/fr/Home/FrankofonijaContent/1853

  Настани во близина (1км)

  Fashion & Lifestyle Expo 2017

  Подгответе се за второто, #ВОНШАБЛОН издание на Fashion & Lifestyle Expo, настанот кој успева да ги вкрсти креативноста, дизајнот, добриот вкус и луѓето со ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 15:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Fashion & Lifestyle Expo
 • 137 доаѓаат, 223 можеби
 • Авантурите на Аладин

  Режисер: Бојан Трифуновски УЛОГИ: Аладин - Александар Михајловски Принцезата Џасмин - Дарја Ризова Абaнaзер Велики - Сашко Коцев Духот од ламбата - ...

  Како си ми? – трета студентска филолошка конференција

  Со задоволство ве покануваме на третото издание на студентската конференција „Како си ми?“ што ќе се одржи на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“. На ...
 • Филолошки факултет „Блаже Конески“ - Скопје, Skopje
 • 10:00:00 , 01 Апр, 2017 до 16:30:00 , 01 Апр, 2017
 • Како си ми?
 • 106 доаѓаат, 200 можеби
 • Концерт на Биг Бендот на Здружението на џез музичари

  Концерт на Биг Бендот на ЗЏМ (Здружение на џез музичари и слободни уметници на Македонија) Диригент: Џијан Емин Програма: Владимир Николов ПРОМЕНЛИВИ ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 01 Апр, 2017 до 23:00:00 , 01 Апр, 2017
 • Socom Sokom
 • 83 доаѓаат, 203 можеби
 • Врв 7/12: Лиска (1.908 мнв), Илинска Планина

  Седмиот врв во годинашниот предизвик “12 Врвови”е врвот ЛИСКА висок 1.908 мнв, кој се наоѓа на Илинска Планина дел од масивот Бигла. Лиска е највисокиот ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 05:30:00 , 02 Апр, 2017 до 21:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 48 доаѓаат, 181 можеби
 • Seun Kuti & Egypt 80

  31March'17 почеток - 23:00h SEUN KUTI & EGYPT 80 Билети во предпродажба oд 20март до 27март по цена од 500мкд во Излет Кафе, Кино Карпош, Радио Бар и ...
 • Станица 26, Skopje
 • 23:00:00 , 31 Мар, 2017 до 05:00:00 , 01 Апр, 2017
 • Станица 26
 • 91 доаѓаат, 110 можеби
 • Richard Clayderman - 01 Април 2017 МОБ

  Ричард Клајдерман – француски уметник со рекордна продажба на албуми, кој го има популаризирано пијаното ширум светот повеќе од било кој, после Бетовен. ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:30:00 , 01 Апр, 2017 до 23:00:00 , 01 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • Pragma music entertainment
 • 37 доаѓаат, 122 можеби
 • Новиот маскенбал на старата школа во МКЦ

  Главните готвачи на манџите од легендарното Кастро: Славе и Game Over се повторно тука! Овој пат во поголем простор - нашиот омилен Младински Културен Центар. ...
 • МКЦ, Skopje
 • 23:00:00 , 01 Апр, 2017 до 03:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Новата манџа на старата школа
 • 47 доаѓаат, 97 можеби