Општината распиша тендер за „Реконструкција на гранитни плочки во Старата Битолска чаршија и на ул. Широк Сокак – Битола“. Проценетата вредност без ДДВ: ...
| | веќе видена

Компанијата ОКТА втора година по ред дивидендата на своите акционери ќе им ја исплати преку Централниот депозитар за хартии од вредност. Исплатата на ...
сите 3 | | | веќе видена

Во трката за концесиско управување со белградскиот Аеродром „Никола Тесла” влегоа четири конзорциуми и една компанија, кои ќе мораат да достават обврзувачки ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонските граѓани кои веќе со години патуваат во странство доволно се запознаени со правилата што ги изискуваат граничните премини и царината, односно што ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши синоќа присуствуваше на церемонијата на доделување сертификати на компании кои го имплементирале ХАЛАЛ стандардот во ...
сите 8 | | | веќе видена

Таа создава необични креации во ограничени количини. Наташа Ѓорѓевиќ е млада и образована девојка од Врњачка бања, која почна свој бизнис. Сите во нејзиното ...
| | веќе видена

Платформата за малопродажба на рачна изработка „Etsy“ објави втор круг на отпуштања на персонал. Компанијата наведува дека ќе затвори нови 140 работни позиции ...
| | веќе видена

Државниот инвестициски фонд на Катар префрлил над 30 милијарди долари од локалните средства кон Министерството за финансии на емиратот и може да продаде и ...
| | веќе видена

Дали треба да се укине или зголеми давачката за радиодифузна такса? Годишниот извештај за работата на јавниот радиодифузер – ги раздели пратениците. Според ...
| | веќе видена

next