Три нови фабрики во Бунарџик ќе проработат до есен

„Текнохосе“ е во завршна фаза и од јуни се очекува да почне со производство, „Кемет електроникс“ идниот месец ќе почне да ја монтира опремата, а во слична фаза е и фабриката на „Протек“ Во слободните зони активно се работи „Текнохосе“, „Кемет електроникс“, „Протек“ се трите нови големи фабрики што ќе се отворат во технолошко-индустриски развојната зона Скопје 1. Од дирекцијата за ...

Колку странските инвестиции ја намалија
ВМРО-ДПМНЕ: Интересот за еврообврзницата е доказ
Швајцарската амбасадорка во Кочани, дојде да види
Просечната нето-плата во мај изнесува 22.324
(ВИДЕО) Гуштеров: Преземањето на Макпетрол од оф
Сè на половина цена или тотална ликвидација –
Пензискиот фонд со финансиска „дупка“ тешка колку
Во регионот се произведува најмногу струја од
„Визер“ го менува планот - нема да се шири во
Банките се стабилни, да се фокусираат на
Шефот на Амазон го лизна познатиот Бафет од тронот
Како Исланд беше спасен после финансиската криза?
OГЛАС за вработување во МЕПСО: Плата 35.000 денари
„Имиџ ПР“ доби престижна награда Golden World
ЕУ ќе ја тужи Кина во Светската трговска